Три причини, чому Різдво потрібно святкувати 25 грудня

21.12.2022
0
393

1. У першому столітті юдеї та християни розуміли, чому Різдво потрібно святкувати 25 грудня.

У юдаїзмі вірять, що кожен великий пророк помер на дату свого зачаття. Ісус був розіп’ятий на єврейську паску – 25 березня. І євреї того часу вірили, що якщо Ісуса розіп’яли 25 березня, то й зачато Його 25 березня. А через 9 місяців, приблизно 25 грудня, Він народився – тому вони святкували Його день народження 25 грудня.

2. Християни мають святкувати лише 25 грудня, бо про це пророкував Малахія.

Церкви, а також Августин, стверджували, що Ісус народився 25 грудня ще багато сотень років тому, посилаючись на пророцтво Малахії, 4:2: «А для вас, хто Ймення Мого боїться, зійде Сонце Правди та лікування в проміннях Його, – і ви вийдете та поскакаєте, мов ті ситі телята!» В інших перекладах написано: «Збільшиться світла...»

Тобто після народження Христа збільшиться світла. І, як стверджував Августин, після 25 грудня, після зимового сонцестояння, починає «збільшуватися світло» – тобто день починає збільшуватися. Усі перші християни розуміли, що з 25 грудня, після народження Христа, як день стає більшим, так і світло духовне набуває більших масштабів – стає більше любові в цьому світі.

3. Ми маємо святкувати Різдво Ісуса за Григоріанським календарем.

До 16 століття всі християни: православні, католики, протестанти святкували Різдво одного дня, тому що всі жили за одним календарем – Юліанським, який увів Римський імператор Юлій Цезар. Через те, що цей календар не був точним (він мав помилку в обчисленні високосного року), то за півтори тисячі років після Різдва Ісуса (до 1500 року) набігло 12 зайвих днів – і Різдво, яке всі християни святкували під час зимового сонцестояння, стало зміщуватися до весни. Християни зрозуміли, що стали відходити від пророцтва Малахії. І в 1582 році за наказом папи Римського Григорія Восьмого Європа перейшла на новий удосконалений Григоріанський календар. Після цього всі числа, у тому числі й всі дати релігійних свят посунулися на 12 днів назад. На жаль, Росія відмовилася переходити на цей календар. На 20 століття розбіжність між календарями досягла 13 днів. 1918 року Раднарком вирішив прийняти Григоріанський календар. Але православна церква відмовилася переходити на нього та оголосила, що свої свята святкуватиме за старим Юліанським календарем. Після цього з’явилося два Великодні, два Різдва та навіть два Нових роки. Але найпарадоксальніше в цьому всьому, що Різдво виявилося після Нового року.

Роман Савочка

 



Додати коментар

Пожертвувати