Топ-5 безпідставних забобонів

30.06.2020
0
705

Забобони міцно увійшли в повсякденне життя. Майже кожен свідомо чи несвідомо звертає на них увагу. Дехто всерйоз боїться числа «13», чорних котів, повертатися додому за забутим предметом тощо. Від усіх цих «напастей» люди захищаються спеціальними ритуалами — іноді на підсвідомому рівні. Спробуємо розібратися, звідки з’явилися ці всі страхи й що каже про них Біблія.

«Якщо чорний кіт перебіг дорогу — чекати нещастя»

На думку декого із забобонних, чорний кіт — передвісник нещастя. На думку інших, якщо чорний кіт проживає в будинку, він приносить удачу. Кому вірити? Правдивий забобонник вірить усьому — тільки б кіт був чорний. Таке упередження щодо чорних котів колись привело до великої біди. У середньовіччі забобонні люди вбивали чорних котів, що частково посприяло збільшенню популяції щурів, а зрештою — епідемії чуми та інших хвороб, які переносяться гризунами.

Говорить Біблія: «Коли за нас Бог, то хто проти нас?» (Рим.8:31). Ніякі темні сили не можуть вплинути на людину, яка перебуває під Божим захистом.

«Розсипати сіль — до сварки»

У давнину сіль була недешевою, і дозволити собі мати цей продукт могли тільки багаті люди. Тож розсипати настільки дорогу сіль продукт було, як мінімум, неприємно. Це могло спричинити сварку, взаємні звинувачення. Сьогодні сіль коштує копійки, а прикмета збереглася.

Говорить Біблія: «Тільки сварка гордістю зчиняється, а мудрість із тими, хто радиться» (Пр.13:10). Справжня причина сварки — не сіль, а непоступливість.

«Якщо грати весілля у високосний рік, то щастя не бачити»

Жодних підстав для того, щоб не одружуватися або виходити заміж у цей рік — немає. Високосний рік був нововведенням Юлія Цезаря під час переходу на нову систему літочислення. Багато пар, які одружилися у високосний рік, досі разом і щасливі. Кількість розлучень за статистикою не перевищує загального показника.

Говорить Біблія: «Дружини, слухайтеся чоловіків своїх, як личить то в Господі! Чоловіки, любіть дружин своїх...» (Кол.3:18-19). Відсутність взаємоповаги легше списати на несприятливу дату.

«Не можна передавати через поріг»

Народні прикмети, що стосуються порогу, з’явилися ще в язичницькі часи. Саме в цьому місці предки закопували прах померлих людей. Вважалося, що їхні душі допомагатимуть живим. Місце поховання володіє негативною енергетикою. З цієї причини багато хто до цих пір боїться передавати речі через поріг.

Говорить Біблія: «Місця дияволові не давайте!» (Еф.4:27). Коли людина йде за окультним традиціям, то відчиняє двері у своє життя для демонів.

«Купувати чи продавати після заходу сонця»

Коріння цього марновірства — у переконанні, що вночі настає влада нечистих сил і містичних істот. Тож їхній вплив буцімто може поширитися на все фінансове благополуччя сім’ї.

Говорить Біблія: «Твій день, а також Твоя ніч...» (Пс.73:16). Немає особливих місця чи пори, коли диявол мав би особливу владу. Бог панує над усім, завжди та скрізь.

Із упевненістю можна сказати, що більшість забобонів легко спростовуються звичайною логікою, а також — Божим Словом. Не варто жити з марною вірою в серці. Краще — довіряти Богу, вивчати Біблію, відвідувати церкву, міцніти духовно.

Вадим Корольчук

 



Додати коментар

Пожертвувати