13 людей, які змінили хід історії

28.06.2022
0
628

Хід історії змінили 13 людей. А все тому, що вони мали спільну мету. У той же час були зовсім різними. У кожного – своя історія, свій характер. Це апостоли Ісуса Христа. Ісус не просто так обрав людей із протилежними рисами:  великого і незначного; сильного і слабкого; відважного і боязкого; темпераментного і спокійного; практика і мрійника; вірного і зрадника; того, що сумнівається і гонителя. Христос зв’язав їх в одне ціле.

І сьогодні Ісус вибирає різних людей для своєї Церкви. Ці тринадцятеро показують нам, що Христос має місце для кожного з нас.

Апостол Андрій

Він бачив Івана Хрестителя. Він був поряд, коли Іван вказав на Ісуса й сказав: «Ото Агнець Божий!» (Ів.1:36). Йому стало цікаво – і він пішов за Ісусом. А далі була розмова з Христом, після якої він став упевненим у тому, що Ісус – Агнець Божий, Ісус – Месія. Усе це про Андрія, одного з тринадцяти, хто змінив хід історії.

Тричі Андрій з’являється на сторінка Євангелії. Він прийшов до Христа першим і привів Петра, свого брата; привів хлопчика, у якого було кілька хлібин та рибин, чим Ісус нагодував п’ять тисяч людей. І нарешті Андрій привів мандрівників із Греції. Андрій – апостол дружби, людина, яка приводить інших до Ісуса Христа.

Андрії приводять Петрів. Вони не зірки, але без них зірки не сіяли б. Це звичайні люди. Але що ми без них? Не п’ять, не десять, а один-єдиний талант даний цим людям. І вони віддають його Христу.

Андрії, де ви? Люди чекають зустрічі з Ісусом!

Апостол Пилип

Більшість майбутніх апостолів шукали Ісуса, але не Пилип. Він дуже практичний. У нього було занадто багато здорового глузду, щоб іти за невідомим йому проповідником. Він не повірить будь-якій неперевіреній інформації.

Пилипи нашого часу – часу науки, розуму, гуманізму, прагматизму і практичного підходу – потребують доказів. Вони шукають знань, правди. Але на всі питання, пов’язані з філософією, системою мислення, поглядами на життя, Ісус Христос дає найбільш практичні відповіді. Ось до чого прийшов Пилип. Він знайшов в Ісусі все, що шукав, на що сподівався. Віра була випробувана досвідом: «Хто бачив Мене (тобто Ісуса – ред.), той бачив Отця…» (Ів.14:9).

А де й в кого сьогодні ми шукаємо відповіді на важливі питання?

Отже, усім, хто шукає, щиро добивається правди, найбільш практичний із апостолів рекомендує: «Прийди та побач» (Ів.1:46).

Апостол Нафанаїл

Доброго ранку! Серед вибраних Ісусом учнів саме Нафанаїл нагадує нам, що перший обов’язок людини – це відгукнутися на поклик Бога спасти душу!

Про Нафанаїла Ісус сказав: «Ото справді ізраїльтянин, що немає в нім підступу!» (Ів.1:47). Приємно таке чути, але не можна забути, як вперше відреагував Нафанаїл на звістку про Ісуса – Месію з Назарета: «Та хіба ж може бути з Назарета що добре?» (Ів.1:46).

Нафанаїле, подолай своє упереджене ставлення. Прийди до Христа. Він звільнить тебе від помилкових думок. Він покаже, що Бог, Який створив усіх людей із однієї плоті, звільнить від гріха всіх, хто піде за Ним, кров’ю Одного лише Агнця. Познайомся з Ісусом Христом.

Справжні християни є, і Нафанаїл один із них. Не сумніваймося – знайдемо їх і тепер. Ми можемо жити та молитися, щоб, коли постанемо перед Христом – Суддею людських душ, почути Його слова: «Ото справді християнин, що немає в нім підступу!»

Апостол Матвій

За днів Ісуса Христа слово «митник» стосувалося юдеїв, які служили римській владі як збирачі податків. На митників євреї дивилися зі зневагою як на невірних своїй релігії та своєму народу. Митники були заможними, але люди вважали їх настільки грішними, що ті не мали права зайти в синагогу. Митником був Матвій. Одного разу Ісус сказав йому: «Іди за Мною! Той устав, і пішов услід за Ним» (Мт.9:9).

Ось так митник, зневажений суспільством чоловік, набрався духу й прийняв рішення, яке повністю змінило його життя: він став апостолом Ісуса Христа, одним із тринадцятьох, хто змінить хід історії!

Ви потребуєте звільнення? Звільнення від грішних вчинків, егоїзму? Від безбарвного, безцільного та пустого життя – життя без Бога? Якщо Ісус зміг покликати Матвія, то й для вас є надія, Він відчиняє двері для всіх, Він насправді прийшов «покликати грішників до покаяння».

Бог не хотів, щоб загинув Матвій. Бог не хоче, щоб загинув ти!

Яків – невідомий апостол

Чи приходили вам такі думки: «На мене не звертають уваги»,  «Чи взагалі я комусь потрібний»?

Одним із апостолів був Яків. Ні, це не брат Івана, і не той, чиє послання читаємо на сторінках Нового Завіту. Ми знаємо про нього лише з тих місць у Євангелії, де перелічуються імена апостолів. І саме в цьому списку ми натрапляємо на Якова Алфеївого.

З одного боку, це якось несправедливо: невже він нічого не зробив і був не потрібним для Христа, для Церкви?! І, можливо, ви й себе вважаєте незначними? Христос одного разу сказав: «...тіштесь, що ваші ймення записані в небі!» (Лк.10:20).

Можливо, про вас не знає світ, але найголовніше, щоб ваше ім’я було записане в Книзі Життя. Яків Алфеїв був апостолом, хоча ми про нього мало що знаємо, але він один із тих, хто змінив хід історії. Найперше, що він зробив: відгукнувся на поклик Ісуса. Сьогодні це можете зробити й ви, повіривши в Спасителя Ісуса Христа!

Симон Зилот

Про одних апостолів сказано мало, про інших – майже нічого. Один із таких «невідомих» апостолів – Симон Кананіт. В Євангелії від Луки про нього згадується як про Симона, званого Зилотом (Лк.6:15). На основі прізвиська можна віднести його до зилотів – політичної партії того часу, члени якої були фанатично віддані батьківщині й не допускали ніяких компромісів із Римом.

Порівняйте Симона й Матвія. Симон мріє повалити владу Риму, а Матвій – митник, який працює рука в руку з владою. Симон ненавидить податки, а Матвій – збирач податків. Симон – патріот, і Матвія всі вважали зрадником. Чи можна уявити ці дві особи в одні компанії?

Виявляється, можна. Яскравий приклад цього згадані апостоли. Часто нам важко вмістити іншу людину, не віримо, що вона може змінитися. Особисто я знаю не одну людину, у якої після зустрічі з Христом кардинально змінилося життя. Одного разу учні запитали Ісуса: «Хто ж тоді може спастися? Ісус же поглянув на них і промовив: Неможливе це людям, а не Богові. Бо для Бога можливе все!» (Мр.10:26-27).

Апостол Юда (Тадей)

Пригадаймо ще одного апостола. Його звати Юда. Ні, це не той, хто зрадив Христа, а інший, якого євангелісти називають ще Тадеєм або Юдою, братом Якова. Він один із тих, хто змінив хід історії.

Його можна назвати вірним апостолом. Чому? Один Юда став зрадником, другий виявився стійким, послідовним. Думаю, що цього достатньо.

Ніхто не сперечається, що треба твердо стояти у вірі, але як цього досягнути? «Як хто любить Мене, той слово Моє берегтиме, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю закладемо в нього.» (Ів.14:23). Усе тримається на одній умові – «хто любить Мене…». Якщо людина любить Христа, то Ісус обов’язково прийде до неї! Любов до Бога повинна стати нашим бажанням. Відвідування церкви підтримує віру, ревна молитва зміцнює віру. Будьте вірними! Вірними Ісусу Христу.

Юда (Іскаріотський)

Юда був вибраним учнем. Вибраний не для того, щоб зрадити Ісуса. У нього були такі ж можливості, що й в інших апостолів.

Як міг так низько впасти той, хто був так близько з Ісусом? Нехай цей приклад стане нам попередженням! Міг, якщо впав. Він той, хто клявся Христу у вірності, а повернувся до Нього спиною, спокусившись суєтною мрією про вище становище в суспільстві.

Багато про що Ісус говорив Юді, але він слухав –  і не чув. Боже Слово досягало його вух, але не проникало в душу.

А що ж ми? Ви і я? Ми чуємо Боже Слово й знаємо, як чинити. Але чи змінюємося під його впливом? Чи не прийде день, коли ми будемо кликати до Нього: «Господи! Господи!» – і виявиться, що нас насправді не торкнулося нічого з того, що було Ним сказано. Можливо, варто і нам дослідити своє серце? Ісус казав: «Один із вас зрадить мене». Чи не запитати й нам Його, як це зробили апостол: «Чи не я, Господи?»

Апостол Петро

Ім’я цього апостола, одного із тринадцяти, хто змінив хід історії, найчастіше згадується на сторінках Євангелії. Він першим говорить, першим діє. Він – Камінь, так його назвав Ісус Христос. Так, це апостол Петро. Хтось мав би стати першим із дванадцяти, і ним став Петро. Незважаючи на те, що він був лідером, усе його життя було наповнене щирим смиренням. Господь знав Петра й любив його. Ось у чому різниця між Петром та Юдою. Був час, що й Петро аж тричі відрікався від Ісуса, але Петро мав смирення, яке врятувало його від відчаю. У Юди не було цього, тому він прийшов до безповоротного падіння.

Смирення – це не пасивна покірність, але активні, сміливі дії. Смирення – це добровільне підпорядкування своєї волі Богові, це радісна відповідь на Божий поклик. Смирення – це повне вручення свого життя Богові. «Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать» (Як.4:10).

Яків честолюбний апостол

Апостол Яків Заведеїв – брат Івана. Одного разу цим братам Ісус дорікнув за їхнє бажання спопелити селище, пояснивши, що Він прийшов не для того, щоб губити душі, а спасати. Їхня мама просила, щоб сини в славі Христа сиділи ліворуч і праворуч від Нього. Це свідчить не про найкращі їхні риси характеру, а найімовірніше про честолюбність. А ще ця ситуація викликала заздрість та обурення в інших учнів.

Чи ми не розчаровуємося в людях через такі моменти? Вважаємо їх святими, а виявляється, що вони такі ж самі, як інші земні люди. Усе найгірше, що є в нас, було властиве і їм: егоїзм, честолюбність, навіть лицемірство!

Але річ у тому, що Ісус і тепер кличе недосконалих, а не довершених, і змінює їх, готуючи до Вічності. Чи готовий ти сьогодні відгукнутися на пропозицію Христа стати Його учнем? Коли почуєш Його голос у своєму серці, будь готовий твердо сказати: «Так!»

Апостол Іван

Якщо хочете дізнатися більше про любов, що є серцем християнства, – читайте послання Івана.

Апостол Іван – один із тринадцятьох, хто змінив хід історії. Не можна сказати, що він народився з вродженою здатністю любити чи отримав її в момент навернення. Деяким любити легко, іншим – важко, але всі ми знаємо,  що істинній любові треба вчитися протягом усього життя.

Іван почав з того, що увірував, а потім став зростати в любові. У своїй Євангелії він передав нам заповідь Христа, сказану на Таємній Вечері: «Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ів.13:34-35).

Так, Ісус любить усіх. Але особливу любов Він виявляє тим, хто вірить у Нього. Якщо ви хочете відчути на собі Божу любов – віруйте в Його Сина!

Апостол Хома

Більшість знає цього апостола як людину невіруючу. Адже сам Ісус Христос каже Хомі: «…не будь невіруючий, але віруючий!» (Ів.20:27). Хома якось сказав, що не повірить у воскресіння Ісуса, поки не побачить на власні очі живого Христа. І ось настала ця зустріч: «Каже йому Ісус: Тому що ти побачив Мене, ти повірив? Блаженні ті, які не бачили, а повірили!» (Ів.20:29).

Слово «віра» означає «довіру або цілковиту впевненість у чомусь».

Але як повірити? Не бійтеся ставити запитання Самому Богу. Краще визнати, що в нас віри немає й чесно шукати її, аніж обманювати себе, що глибоко віримо.

Має значення те Слово пізнання, яке ти отримав особисто від Нього у свій дух через молитву, вивчення Писання, одним словом – через глибокі особисті стосунки з Богом.

Бачити – не основне, навіть побачене чудо не може стати основою віри. Основа віри – одкровення Слова, отримане напряму від Бога, тому «блаженні, що не бачили й увірували».

Апостол Павло

Будучи набожним євреєм і лідером суворої релігійної партії фарисеїв, він, Савл, поклявся знищити християнство. Але відбулася одна зустріч, яка змінила все його життя: зустріч із воскреслим Ісусом Христом.

Так само, як і Павло (Савл), ми можемо покладати надію на свою праведність, адже «важких» гріхів не робимо, навіть часто ходимо до церкви й начебто виконуємо всі приписи, закон, але… Нехай кожен дасть щиру відповідь самому собі на запитання: «Чи маю я впевненість у тому, що своїм життям виконав волю Господню? Чи мав я особисту зустріч із Ісусом?»

Бог прийшов на землю в подобі Ісуса Христа! Ісус – обіцяний Месія, Спаситель світу. Бог віддав життя за нас, Він помер за наші гріхи. І Він воскрес із мертвих. Але на кого покладаюся сьогодні я: на свою праведність чи на Ісуса? «Нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали». (Дії 4:12). Будьте щирими перш за все із собою!

Чи потребує ваше життя перевороту?

Апостоли Ісуса Христа  перевернули світ. Цей переворот був незвичним, здійсненим без допомоги зброї, а завдяки проповіді, не з гордістю й пишнотою, а з чистотою в серці й в помислах. Цей світ колись відвернувся від Бога, тобто став перевернутим. Та апостоли повернули все на своє місце.

Вони були звичайними людьми, але одного разу зустрілися з Христом. І це кардинально змінило їхнє життя.

Чи потребує ваше життя перевороту? Чи є те, що так хочеться змінити й задихати на повну, маючи мир і спокій, мету та радість. Єдиний, Хто сьогодні це може дати –  Ісус Христос. «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне» (Ів.3:16).

Наталія Носалюк,
за мотивами книги Х. С. Виджевено «13 людей, які змінили світ»

Передачі із циклу "Ранкова зустріч", присвячені апостолам,
можна переглянути на каналі «Крок назустріч».



Додати коментар

Пожертвувати