12 цікавих фактів про газету «Голос надії»

28.02.2021
0
456

— За час існування редакція змінила 6 місць: підвальне приміщення «Церкви Христа Спасителя», квартиру першого редактора Павла Романця, дві приватні квартири. Редакція була першим підрозділом місії «Голос надії», який почав працювати в ще не закінченому приміщенні офісу — спочатку на першому поверсі, а потім на другому.

— Перші номери газети готувалися до друку ручним набором рядків із окремих металевих літер безпосередньо у друкарні (Володимир-Волинська міська друкарня). З лютого 1992 року часопис друкувався у Волинській обласній друкарні. Сторінки готувалися за допомогою двох комп’ютерів розміром із невеликий стіл. Плівка для фотопластини друкувалася на принтері розміром 1х1,5х2 метри. Процес підготовки займав цілий день.

— Нині газета верстається в редакції, в Луцьку, і передається в друкарню у Тернополі електронним способом. Друкується на обладнанні завдовжки понад 30 метрів, яке на виході видає вже запаковану продукцію. Друк 10000 примірників, складання та пакування займають півгодини.

— На один тираж газети «Голос надії» витрачається понад 5,5 кілометрів паперу завширшки у 80 сантиметрів.

— З 1991 року було видано понад 350 номерів газети. Найбільший тираж — 60 тис. Усього надруковано — понад 2 млн. примірників.

— Газета розсилається в понад 10 країн — Польщу, Німеччину, США, Канаду, Австралію, Казахстан, Литву, Росію, Швецію, Боснію та Герцеговину, Хорватію.

— За 30 років дизайн «шапки» газети змінювався 6 разів. Формат (розмір) газети змінювався тричі — з А3 на А4 і знову на А3.

— Юрій Троць — третій редактор газети. Першим був Павло Романець, який нині проживає в США, другим — Юрій Вавринюк, який став редактором журналу «Благовісник».

— Колектив газети «Голос надії» й колектив журналу «Благовісник» — це практично одні й ті ж самі люди. Хоча юридично це різні, незалежні видання.

— Окрім основного номера, виходять спеціальні випуски газети євангелізаційного спрямування, здебільшого приурочені до християнських свят, а також присвячені профілактиці шкідливих звичок, абортів тощо.

— Є люди, які народилися завдяки газеті — їхні матері планували зробити аборт, але передумали, отримавши спецвипуск на тему абортів. Деякі люди навернулися до Бога через газету.

— Серед десятків рубрик газетних матеріалів найбільш постійні — «Дитяча сторінка», «Кросворд», «Місіонерська пошта». «Дитячу сторінку» впродовж існування газети вели 6 різних працівниць. Єдиною рубрикою, автор якої весь цей час зберігає анонімність, є «Кросворд». За час існування газети місія отримала понад 25 тис. місіонерських листів.

 



Додати коментар

Пожертвувати