Уроки Великого Плугатаря

03.09.2019
0
816

Хочу підбадьорити себе й вас і сказати, що вистачить цілинних земель до останнього стуку серця в наших грудях. Прочитаємо уривок з Божого Слова: «Бо так каже Господь мужам Юди та Єрусалиму: Оріть собі на цілині, і не сійте в тернину!» (Єр.4:3).

Бог знає, як промовити до кожного з нас — до тих, хто втомився, хто зазнав втрат, хто розчарувався, хто напрацювався… «Бо так каже Господь мужам Юди та Єрусалиму…» — мужам Сумщини, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини, Волині… Що Він каже? «Оріть цілину і не сійте в терен».

Поговоримо спочатку про те, чого не треба робити, — сіяти в тернину. Ви пам’ятаєте притчу Ісуса Христа про сіяча, про зерно, яке упало в різну землю — при дорозі, на кам’янистий ґрунт, у тернину. Результат один — нуль урожаю. Тільки добра земля дала плід. Що це слово означає для нас? Сіяти в тернину, сіяти просто так — це порушення аграрної технології, яка передбачає обов’язкову попередню підготовку: викорчовувати, збирати каміння, розорювати... Поле має готуватися. Трата часу, трата насіння, трата коштів, трата здоров’я — це сівба в тернину. Безрезультатно. Як казав апостол Павло, це те саме, що бити повітря: «Тож біжімо не так, немов на непевне, борімося не так, немов би повітря б'ючи».

Тернина, пояснює Ісус Христос, — це життєві клопоти, турботи світу, омана багатства, розкоші. І туди не треба сіяти! А вам не здається, що іноді ми сіємо рік і два, і п’ять — у тернину. І перелогами стають багато церков. Бо там все це є — омана багатства, марноти... Риторичне питання: що сьогодні легше — «ловити» людей у світі для спасіння, чи «ловити» в церкві для служіння? Багато братів погоджуються, що в церкві — важче. На жаль, іноді терном стають наші церковні лави…

І далі Бог говорить про нові землі — цілину. Поговоримо про те, де і як нам потрібно розорювати. Розорювати — означає починати нову справу. Ісус Христос — Великий Плугатар, який зійшов із небес на земну цілину. Перша борозна — найскладніша, найвідповідальніша, від неї залежить уся подальша праця. І Божий Син достойно її проклав, Його плуг мав форму хреста — щоб розорати «аж до краю землі».

А потім пішли інші — були апостоли Павло й Петро, і Тит, і Іван Первозванний, який, за переданнями, розорював цілину на території сучасної України. Перестрибнемо через кілька століть. У XVIII віці Хадсон Тейлор став розорювати континентальний Китай. Понад 500 нових служителів-китайців, 800 місіонерів — нечувана цифра на той час. Вільям Керрі розорював Індію, і його плуг мав форму друкарського верстата. Знаючи шість різних мов, він використовував це для поширення Євангелії. За час його служіння понад 30 млн. індусів отримали перекладене друковане Боже Слово. Методами його керівництва ми користуємося до цього дня. Вільяма Керрі справедливо називають батьком сучасних місій.

Погляньмо сьогодні: якої форми мій плуг? Де я гострий для Господа? Де моя цілина? Де моя Африка? Де мій Сибір? Цілина може бути в сусідньому селі, у сусідньому регіоні, у сусідній країні… Але основне питання — як розорювати? Яким чином? Яким інструментом?

Зауважмо декілька принципів розорювання, які застосовував Господь Ісус Христос. Він був піонером, Він поклав початок, показав напрямок. І апостол Павло радить далі розорювати, «дивлячись на Начальника й Виконавця віри». Ми маємо йти по Його слідах.  А «хто кладе свою руку на плуга та назад озирається, не надається до Божого Царства!» Назад шляху немає. Ти можеш це зробити, стати першовідкривачем нових земель для Ісуса Христа! Як казав Девід Лівінгстон: «Господи, куди-небудь — аби вперед!»

Перше, що зробив Божий Син, починаючи проповідувати Небесне Царство, — вибрав Дванадцятьох. При всій Своїй всемогутності Він розумів, що одним плугом не можна розорати цілину Землі. Потрібна команда! Дванадцять, потім Сімдесят — це люди, яких Він залучив, надихнув Своєю мрією.

Другий крок — Він дав їм владу. Що це означає? Коли в єрусалимській церкві почалися певні проблеми, апостоли сказали: «Виберіть з-поміж себе…» Ділитися владою не так просто. Це приносить багато непорозумінь, іноді провокує поділи. Але апостоли поклали на них руки й благословили. Не бійтеся, дайте владу й дайте повноваження, як це робив Господь, як це робили Його послідовники.

По-третє, Ісус мав план-мінімум. Це той план, у якому Він хотів брати особисту участь. Коли Спаситель обрав Сімдесятьох, то послав їх по двох (двокорпусний плуг — оптимальний мінімум для розорювання). 70 ділимо на 2, виходить 35 населених пунктів — це і був план-мінімум Ісуса Христа. Це були саме ті міста й села, куди Він Сам хотів іти. Минуло 30 років нашого служіння, і я запитую: «Господи, а ті місця, куди йшли місіонери, куди ми рекомендували… А Ти — хотів туди йти?» Має бути чіткий план. Буде виконано тільки те, що заплановане й продумане. Не відбудеться того, що не буде записане у вашому календарі.

Четвертий крок. Потрібен не тільки план-мінімум, а й стратегічне завдання. Цілиною був цілий світ, тому Ісус Христос сказав учням: «Ідіть по цілому світу, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!» А це вже стратегія. Стратегічне завдання Божого Сина — те, що ми сьогодні називаємо Великим Дорученням.

П’ятий крок. Спаситель виявив ресурс, необхідний для реалізації завдання, без якого неможливо виконати такий обсяг роботи. Він сказав: «Не відходьте з Єрусалиму, а чекайте обітниці Отчої… Ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і будете Моїми свідками…» Нам потрібно працювати і на цій цілині: на цілині Божого Слова й віднаходити там перлини для себе й для Церкви. На цілині стосунків зі Святим Духом — занурюючись у Нього. Не просто — молитва на інших мовах. Не тільки — до кісточок, як у видінні Єзекіїля. Святий Дух поступово вестиме нас на глибину, якщо ми будуватимемо стосунки з ним.

І шостий — останній крок. Був момент, коли Ісус Христос сказав учням: «Краще для вас, щоб Я пішов». У кожного служителя буде час, коли потрібно це сказати. І це важливо зробити вчасно.

Скористаймося цими принципами, які лишив нам Божий Син — формуймо команду, наділяймо її повноваженнями, продумуймо план-мінімум, виробляймо стратегію, виявляймо ресурс Божої благодаті та уміймо вчасно відійти вбік.

Розорюймо цілину! Ми перед Богом. Якщо лемеші наших плугів притупилися, є горнила благодаті Святого Духа, які допоможуть розігріти й відточити леза!

Микола Синюк



Додати коментар

Пожертвувати