Жінка, яка народила Ісуса

25.12.2019
0
419

«Чому ви применшуєте роль Марії, коли розповідаєте Різдвяну історію?» — запитав один із моїх друзів декілька років тому. Я довго роздумував над його запитанням. Протестанти іноді звинувачують католиків та православних в надмірному вшановуванні Марії, але чи можна прославляти Сина й ігнорувати при цьому слугу Господа, яким була мати Ісуса?

Ким була Марія? Наскільки важливе її життя у світлі доктрини викуплення? Чого можуть навчитися від неї сучасні жінки? Звичайно, її положення серед жінок з часів Єви й аж дотепер було унікальним та неповторним. Вже саме це вимагає поглянути на її життя і ті риси, які були так високо оцінені Небесним Отцем, що вона набула благодать і в ній божественне поєдналося з людським.

Що ви пам’ятаєте про Марію? Задумайтеся на мить. Так, ви знаєте, що вона була дівчиною, зарученою з Йосипом (заручення тих днів значило набагато більше, ніж сучасне). Ви пам’ятаєте основні події різдвяної історії. Але чи є ще щось, що особливо стосується сучасних жінок?

Євангеліст Матвій прослідковує родовід Марії від Адама до Давида, вказуючи на її походження. Однак, перелічуючи всю її генеалогію, він робить дуже важливу помітку, коли пише, що Яків був батьком Йосипа, чоловіка Марії, від якої народився Ісус, названий Христом. За правилами граматики в тому уривку, де Матвій пише: «Йосип, чоловік Марії» уживався займенник чоловічого роду «від якого», але тут вжита форма жіночого роду «від якої». Євангеліст таким чином засвідчує свою впевненість в тому, що Марія була дівою.

Нам невідомий вік дівчини — можливо 20 років, можливо молодша, оскільки в ті дні наречена могла бути набагато молодшою від чоловіка. Все, що ми знаємо: «А шостого місяця від Бога був посланий Ангол Гавриїл у галілейське місто, що йому на ім’я Назарет, до діви, що заручена з мужем була, на ім’я йому Йосип, із дому Давидового, а ім’я діві Марія» (Луки 16:26-27).

Ось так усе й почалося. Коли стало зрозуміло, що Марія чекає дитину, то, як говорить Матвій, «Йосип, муж її, бувши праведний, і не бажавши ославити її, хотів тайкома відпустити її» (Матвія 1:19). Хто повірить, що ангел Гавриїл явився їй? Хто будь-коли народжував дитину, не завагітнівши від чоловіка? Йосип знав, як смішно все це звучить, тому й хотів позбавити дівчину від публічного осміяння та сорому. Саме в цей момент ангел явився самому Йосипу, переконавши його одружитися з Марією, яка зачала дитину від Святого Духа.

Тож не біймося поглянути на Марію по-новому. І ми побачимо жінку праведну й прекрасну, яка зіграла важливу й незамінну роль у боговтіленні. Навіть сам Божий посланець сказав про неї: «Ти благословенна між жонами!»

Гарольд Сейла, із книги «Правдиві герої»Додати коментар

Пожертвувати