Як полюбити читати Біблію?
Душеопікунка Оксана Грабчук відповідає на запитання своїх читачів: «Як полюбити читання Біблії та дисциплінувати себе в цьом?» та ділиться, що значить ця книга для неї.
«Оксано, я не дуже люблю читати Біблію. Я мало що розумію сама. Вірю вже 10 років і знаю, що читати потрібно щодня хоча б по 15-30 хвилин, але я не маю спраги до цього. Це сумно. Коли чую, як інші люди захоплені Біблією — аж заздрість бере. Молюсь і прошу любові, спраги та дисципліни для себе. Самій так хочеться, щоб це жило всередині мене. Плоть і лінощі роблять свою справу, і я ніяк не можу їх побороти».
Дуже дякую вам за чесність. Отримала ряд листів із таким запитанням. Дозвольте мені бути чесною з вами й розповісти, що для мене означає читати Біблію?
По-перше, я не хочу брехати ні Богу, ні людям, тому скажу чесно: я не люблю системних підходів, рамок, формул, наприклад: «почни читати 15 хвилин і збільшуй час щодня» чи щось подібне до цього. Я так не відчуваю, не розумію й не роблю.
Як я розумію, у народженої згори людини має бути потреба живити свій дух постійно, інакше є небезпека залишитися душевною (тілесною) людиною. Якісне харчування бажано мати щодня, але не у всіх це виходить. Для мене якість означає більше, ніж кількість. Наприклад, 15 хвилин читання находу — це неякісне харчування. Чи може воно бути у вашому раціоні? Звісно! Але при цьому пам’ятайте, що поринути в Слово Боже можна лише тоді, коли приділиш йому достатньо часу.
По-друге, щоб відповісти на запитання, навіщо читати Біблію, потрібно передусім запитати себе: а що для мене особисто означає ця книга? Адже читати недостатньо, атеїсти також нерідко читають, цитують, але, на жаль, вона з ними не «розмовляє».
Тому я проти насильницького читання, проти примушування дітей, які потім ще довго не можуть торкнутися Біблії лише через те, що їх примушували, ламали, карали.
1. Біблія для мене — це пізнання самого Бога. Це єдина книга у світі, у якій Бог говорить про Себе й розкриває, Який Він є. Чим більше я її аналізую, читаю, вникаю в неї, тим більше знайомлюсь із гранями Його серця та характеру. Це так чудово, що одного разу почавши пізнавати Бога, ти не можеш зупинитися.
2. Біблія для мене — це пізнання самого себе у світлі духовних законів. Вона говорить зі мною про моє серце, про мій характер, про мої помилки, про мою силу, про мої немочі, про мої сумніви й страхи. Я черпаю найважливіші знання про себе, відкриваючи сторінки Писання.
3. Біблія для мене — це дуже чесна розмова про помилки та перемоги великих людей. Вона нічого не приховує, досить чесно говорить про хиби та неправильну поведінку, якщо ми вміємо це зчитувати та робити висновки. Ця книга нікого не виправдовує, що дозволяє нам на 100% зрозуміти, що Бог безсторонній.
4. Біблія для мене — це здорова духовна їжа, ситне, а не розбавлене харчування. Ні проповіді, ні книги, ні ток-шоу, пости, ні підкасти не можуть замінити Біблію. Коли ти духовно голодний, ніщо не може наситити твій дух і душу так швидко та якісно, як ця книга.
5. Біблія для мене — це особисте скерування й голос Божий у моєму житті. Ця книга є моїм компасом, який допомагає рухатися в правильному напрямку. Без неї легко заблукати на шляху духовних пошуків та життєвих обставин. Біблія — це береги.
Іноді навалюється на тебе все одразу — і ти фізично й духовно знесилений, але якимось надприродним чином через Слово Боже приходить надія, сила та віра. Бог, Який допустив усе це, проводить тебе через вогонь і воду. Слово-рема (об’явлення), яке Бог вивільняє в наше життя, найчастіше приходить через Біблію.
6. Біблія для мене — це джерело духовних знань. Мені дуже подобається не просто читати, а досліджувати, копати, порівнювати переклади, шукати оригінал. Це така захоплююча подорож у світ сенсу та істини. Написано, що через процес пізнання істини людина набуває справжньої свободи.
Свободу від чого? Від страхів, гріха, штампів, стереотипів, певних твердинь, які іноді роками вкладалися в уми людей, позбавлених права думати самостійно. Вони покірні, але в той же час не шукають, не копають, не аналізують. Бог закликає досліджувати й вникати. Біблія може відкрити тобі правду, якщо ти щиро готовий її прийняти.
7. Біблія для мене — це духовні крила, які допомагають мені летіти на ту територію, куди ногами я ніколи не дісталася б. Тобто це мова віри, а не логіки. Розумом не все можна охопити, але коли Святий Дух відкриває тобі істини, ти їх пропускаєш через серце та розчиняєш вірою.
Написано, що віра — це впевненість у невидимому. Логіка відмовляється прийняти такий сценарій. Вона шукає, за що б зачепитися, — і не знаходить, тому що духовне народження згори важко осягнути розумом. Никодим, коли прийшов до Христа, дуже чесно був цим стурбований. Неможливо самому дійти цього, якщо Господь не відкриє.
Окасана Грабчук — Душеопікунство