Вибіркова пам'ять: фокусуйтеся на добрі часи

29.02.2020
0
577

Ваші спогади — це вибір. Якщо хочете зберігати свої болючі спогади, продовжуйте. Але ви не будете щасливі!

«Щоразу дякую я своєму Богові, згадуючи про вас…» (Филип.1: 3-5). Павло писав Послання до Філіп’ян, до церкви, яку він заснував у Філіпах, де жінка на ім’я Лідія відкрила свій будинок і разом з іншими вітала Павла в місті. Церква у Філіпах також допомагала Павлу в його місіонерських поїздках.

Річ у тому, що Павло не дуже добре провів час у Філіпах. Фактично, ця церква була однією з найважчих для насадження. Коли Павло прийшов в це місто, щоб заснувати церкву, його били, принижували, заарештували за безпідставним звинуваченням, кинули до в’язниці, і він пережив землетрус. Потім міська влада ввічливо попросили його покинути їх місто.

Проте, Павло говорить віруючим: «Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас» (Филип.1: 3).

Що робить Павло? Він обирає вибіркову пам’ять. Філіпи були щасливим місцем для Павла, і він переніс багато переслідувань і страждань під час свого перебування в цьому місті. Але він вважав за краще не зациклюватися на хворобливих спогадах. Замість цього, він висловлює свою подяку за все хороше, що було зроблено для нього і через нього.

Чим довше ви знаєте когось то, тим більше у вас шансів прийняти цю людину як даність, шукати в ній недоліки і пам’ятати погані речі замість хороших.

Ви все ще чіпляєтеся за якісь болючі спогади, пов’язані з людьми у вашому житті? Ви не можете пробачити їх, і ви не можете насолоджуватися цими відносинами, тому що ви до сих пір тримайтеся за минуле.

Ви повинні зрозуміти, що спогади — це вибір. Одного разу я чув історію про розмову двох подруг. Одна з них запитала іншу: «Хіба ти не пам’ятаєш той час, коли твій чоловік зробив це?» Її подруга відповіла: «Я чітко пам’ятаю, що забула про це»

Ваші спогади — це вибір. Якщо хочете зберігати свої болючі спогади, продовжуйте. Але ви не будете щасливі! У Павла було багато причин зосередитися на хворобливих спогадах про Філіпи. Замість цього, він вирішив бути вдячним за людей в його житті й за роботу, яку Бог робив в них і через них. Якщо ви будете робити те ж саме, Бог благословить ваші відносини так, що це перевершить всі ваші очікування.

Рік Уоррен, slovoproslovo.info

 Додати коментар

Пожертвувати