Створені Богом різними

23.02.2022
0
316

Чоловіки та жінки створені в різний час, із різного матеріалу, різним способом, у різному середовищі та з різним призначенням. І тому в нас багато чого різного. Ми по-різному поводимося, думаємо, дивимося, говоримо, переносимо біль, сприймаємо світ.

Створені в різний час

Бог створив спочатку Адама, а потім Єву. Ви зауважили, що Бог творив світ від простішого до складнішого, спочатку неживе, потім рослинний світ, а далі тваринний, спочатку чоловіка, а потім жінку. Тому багато хто вважає, що жінка досконаліша за чоловіка. Так, чоловіки наділені певними сильними рисами, які сильніші за жіночі. Але жінка за своєю суттю є більш удосконаленою

Створені з різного матеріалу й різним способом

Чоловік — з пороху земного, а жінка — з ребра. Відчуваєте різницю: глина й кістка? У чоловіка Бог вдихнув дихання Своє. А про жінку цього не сказано. Напевно, що життя Єва від Адама взяла, як дитинка бере життя від матері.

Створені в різному середовищі

Чоловіка Бог створив у дикій природі. І тому чоловіків тягне в дику природу — на рибалку, полювання, до лісу. Це генна пам’ять. Часто жінки не розуміють, чого туди ходити, нащо сидіти з тою вудочкою, якщо за пару гривень можна купити ту рибину. Але чоловік був створений у дикій природі, і Бог повелів Йому порати сад. І Адам доглядав той сад, дав імена звірам і, напевно, певним чином подбав про житло для себе — місце, де він спав, і т. ін.

А потім вже Бог створив Єву. Вона була створена вже в окультуреному середовищі. І тому в жінки й тепер є потяг до прекрасного. Мають бути вазончики, клумбочки з квіточками, шторки, вазочки й т. ін. А житло хлопця деколи може нагадувати печеру. І для нього це природне середовище, у якому він себе комфортно почуває. Як є жарт: «Був неодружений — усе було розкидане на своїх місцях. А одружився — то тепер поскладане, і нічого знайти не можна».

Створені з різним призначенням

Адам був створений для того, щоб порати сад, доглядати за ним. А жінка створена як поміч для Адама. Не поміч у тому, щоб порати, а поміч для нього самого — як натхненниця, як та, хто буде доповнювати його й з ким він буде відчувати себе щасливим.

І оскільки ми створені в різний час, у різному середовищі, з різного матеріалу й з різним призначенням, у нас багато чого різного.

Різний погляд на світ

Ми по-різному дивимося на світ. У чоловіка тунельний погляд — вузько, але далеко. У жінки погляд панорамний, у неї добре розвинений периферійний зір — вона бачить усе. І тому після походу в гості жінка може казати: «Ти бачив, який у них килимок?» — «Та-ак?» — «А меблі бачив? Які меблі!» — «Та не замітив». Зазвичай чоловіки такого не помічають. Коли жінка заходить у кімнату, то бачить 400 деталей, а чоловіки просто не звертають на це уваги.

Тому коли чоловік іде кудись із жінкою, то він мусить головою крутити, щоб побачити світ Божий, а жінка бачить усе. І не раз можна почути: «Чого ти головою крутиш і рота роззявив?» Або вдома відчиняє чоловік холодильник: «Де масло?» — «На другій полиці». — «Я туди дивлюся, ну нема його там!» — «Та я тільки що поклала його туди», — жінка підходить до холодильника і, не дивлячись у нього, простягає руку й дістає — масло. І як чоловік себе почуває? Єдине, що може сказати: «Ти вічно як заховаєш!»

Чоловікові щоб щось бачити, треба не просто, щоб воно в холодильнику стояло, а щоб мигало й рухалося.

Ці слова викликаються усмішку. А чому? Тому що ми всі на тому попадалися, і я зокрема. Але добре, коли ми з цього щиро посміялися, але буває так, що це може призвести до конфлікту. Тому ми повинні усвідомити, що ми різні. І це розуміння допомагає нам правильно сприймати слабкості один одного й правильно використовувати сильні сторони свої та один одного.

По-різному говоримо

Жінки говорять завуальовано, із певною передмовою, яка містить натяк. Щоб її зрозуміти, треба додумувати, що вона мала на увазі. Чоловіки ж мислять чітко й прямо. І от приходить жінка додому й каже: «Там новий магазин відкрили». А чоловік, щось читаючи в ту мить: «Ну так, слава Богу, що відкрили». Вона далі: «Там знижки з нагоди відкриття». — «Та нема там користі з тих знижок…» Жінка далі підрулює: «Я вже в чобітках три зими проходила». — «Ну так, добрі купили. Правильно євреї кажуть: «Я не такий багатий, щоб дешеві речі купувати». Бач, на три роки хватило». І жінка пішла на кухню.

Через певний час туди приходить чоловік і бачить, що лице жінки, як лице Лавана, змінилося. Він нічого не розуміє: така була хороша розмова, спокійна. «Що трапилося?» — «Нічого! Ти завжди так… Як скупердяй поводишся». А він навіть не знає, що спричинило такий поворот розмови.

Чоловікові треба говорити прямо: «Дай гроші, бо мені треба нові чобітки». І цей «натяк» він би зрозумів. Уся решта інформація про магазин, знижки й чобітки трирічної давності йому нічого не говорить про вашу потребу. Жінки глибше оцінюють людей, тому вони буквально бачать своїх чоловіків наскрізь, вони їх відчувають серцем — їхню вірність, їхню любов. І це слід враховувати.

По-різному переносимо біль

Якщо в жінки температура 38, то пилосос гуде, пральна машина крутить, духовка пече. Вона раптом каже: «Щось так трусить мене» Міряє температуру — 38,5, теплий чайок — і далі до справ. Якщо ж у чоловіка 37,2 він уже нотаріуса ладен кликати й заповіти останні писати.

У нас у церкві брат під два метри зросту пішов на пологи до жінки. І поки лікарі поралися з жінкою, то він знепритомнів — і ще його довелося рятувати. А жінці Бог дав таку здібність: народила дитятко, перетерпівши страшний біль, а потім, пригорнувши малюка, забула про цей біль і радіє. Такою здібністю Бог наділив її. Тому нам треба розуміти один одного й сприймати такими, якими Бог нас створив.

По-різному думаємо

Мислення жінки побудоване так, що вона може одночасно думати про декілька справ. І до того ж робити їх одночасно. Це зумовлено фізіологічно. Тому коли жінка каже: «Поїдеш забереш дитину з садочка, по дорозі купиш хліба й завезеш мамі, а додому візьмеш яєць і молока», то він зависає: «Ще раз за порядком. Почнемо з дитини… А далі напиши список». Нам, чоловікам, треба все робити за порядком. Жінка може робити одночасно п’ять робіт — це така їхня унікальність.

Чоловіки або говорять, або слухають.  Якщо ж спостерігати за жінками, то всі вони можуть одночасно говорити й чути одна одну. Для чоловіків ця розмова — «базар», а для жінок — звичайне спілкування. Тому коли чоловік їде за кермом, а позаду сидить жінка й розмовляє з кимось, то чоловік може сказати: «Тихо». — «А що таке?» — «Я їду». А жінка, яка їде за кермом, може попутно робити безліч операцій.

Я говорю це, наводячи безліч смішних прикладів, для того, щоб ми навчилися не дратуватися через відмінності між нами.

* * *

Бог хоче, щоб чоловік завжди залишався чоловіком, не деградував, а жінка залишалася жінкою. Саме про це йдеться в повелінні щодо одягу, який визначає характер людини. Бог заборонив жінці одягати чоловічий одяг і навпаки.

Бог наділив чоловіків мужністю, витривалістю, силою, рішучістю, відповідальністю, логікою. Жінок — ніжністю, красою, лагідністю, слабкістю, емоційністю.  Чоловіки більш раціональні, а жінки — чутливі; чоловіки — міцні й стриманий,  а жінки — гнучкі й емоційні; чоловіки — рішучі та схильні до ризику, а жінки — обережні, чоловіки впевнені в собі, домінуючі, а жінки — тривожні й співчутливі, чоловіки — індивідуалісти, замкнені, часто мовчазні, а жінки — колективні, комунікабельні й люблять спілкуватися.  У складних ситуаціях чоловікові зазвичай хочеться помовчати й все обдумати, а  жінці — виговоритися. Тому чоловіка треба залишити в спокої, він розкаже все згодом, а жінку — вислухати. Тому варто знати ці особливості, щоб краще розуміти один одного й уникати конфліктів через ці відмінності.

Чоловіки схильні мислити логічно, жінки ж інтуїтивно сприймають світ. Чоловіки керуються розумом, а жінки — серцем. Слова чоловіка не завжди виражають його справжні почуття, жінка ж говорить емоційно, і її слова слід сприймати через призму міміки, жестів і контексту розмови.  Чоловіки сприймають суть, жінки акцентують на деталях. Продовженням особистості чоловіка є його робота чи служіння, продовженням особистості жінки є її дім і діти. Тому дуже добре, коли ми взаємно доповнюємо один одного.

Приймаймо ці відмінності як велику можливість послужити один одному, щоб ті риси, які сильні в одного, покривали слабші риси іншого. І коли поєднати наш розум і жіноче серце — утвориться чудовий тандем, який стане благословення для нашого життя.

Ростислав Мурах



Додати коментар

Пожертвувати