Рейнхард Боннке. Історія успішнішого євангеліста

31.03.2019
0
152

Майбутній всесвітньовідомий євангеліст Рейнхард Боннке народився 19 квітня 1940 року в місті Кенігсберг (сучасний Калінінград). З самого дитинства Рейнхард шукав Бога, тому вже в 10 років він був хрещений Духом Святим з говорінням на інших мовах. Після закінчення середньої школи, бажаючи присвятити своє життя Богу, Рейнхард вступив у досить непримітний християнський коледж в Уельсі. Брати Боннке критикували його за це рішення, оскільки вони не вважали біблійну освіту справжньою освітою.

Після закінчення коледжу, перед поверненням у рідну Німеччину, з Рейнхардом відбулася одна важлива подія, яка, за його словами, вплинула на все його майбутнє життя й служіння.

25 січня 1962 року потяг, на якому Боннке повертався додому, на кілька годин зупинився в Лондоні. Для того, щоб скоротати свій час, Рейнхард вирішив прогулятися по Лондону й подивитися місто.

Йдучи по одній з вулиць, він зауважив будинок, на хвіртці якого було написано ім’я найвідомішого євангеліста Англії Джорджа Джеффріса. Відчувши бажання поспілкуватися з великим чоловіком Божим, Боннке набрався сміливості й постукав у двері будинку.

Виявилося, що там дійсно жив Джордж Джеффріс, який, на подив, впустив незнайомця до свого дому. Після недовгої бесіди Джордж Джеффріс запропонував помолитися за Боннке й у молитві передав йому своє помазання, як колись Ілля Єлисеєві. Вийшовши на вулицю, Боннке чітко усвідомив, що одного разу він буде приводити до Бога натовпи людей, як це робив свого часу Джордж Джеффріс. Цікаво зауважити, що наступного дня після цієї зустрічі Джордж Джеффріс помер.

Повернувшись на батьківщину, Рейнхард, переповнений бажанням служити Богу, став пастором місцевої церкви. Незважаючи на те, що справи в нього йшли досить непогано, Боннке весь час відчував дискомфорт у своєму служінні й жадав чогось більшого.

І ось одного разу йому прийшло, м’яко кажучи, дивне бажання: а що, якщо все кинути й поїхати місіонером в Африку.

Так у 1967 році, після п’яти років пасторства в Німеччині, Боннке зібрав свої валізи й вирушив у Лесото — одну з найбідніших країн африканського континенту.

Прибувши в Африку, Рейнхард відразу ж спробував організувати нову церкву, але, на його велике розчарування, ніхто не хотів приходити на служіння. Щоб хоч якось спілкуватися з місцевим населенням, Рейнхард щодня брав акордеон і йшов на міський ринок, де грав християнські пісні, проповідував і роздавав брошури. Але й це не приносило великого результату.

Його місія здавалася марною й невиправданою. «Невже Бог хотів, щоб я залишив пасторство в Німеччині й приїхав сюди, на край світу, для того, щоб бути неуспішним?» — не раз запитував самого себе.

Розуміючи, що так далі тривати не може, Боннке став молитися й постити, намагаючись отримати відкриття від Святого Духа. Він казав Богові: «Якщо такими темпами я буду рятувати Африку, то мені не вистачить і 1000 років, щоб досягти хоча б цю маленьку країну!»

Але одного разу в житті Рейнхарда Боннке настав переломний момент. Одного вечора він так відчайдушно молився Богу, що побачив видіння: увесь африканський континент покритий червоним кольором. Він також почув гучний голос: «Африка буде врятована!» Цікаво відзначити, що це видіння повторювалося наступних чотири дні поспіль.

Після цього Боннке вирішив кардинально змінити свій підхід до євангелізації й розпочати наметове служіння. Отримавши перший намет, Боннке обклеїв все місто запрошеннями й став готуватися до пробудження. На його превеликий подив у перший день на євангелізацію прийшли всього 100 чоловік. Але Боннке це не збентежило, оскільки він знову й знову чув ці слова: «Африка буде врятована!» Тому євангеліст не здався, а продовжував проповідувати, і люди стали приходити. Через кілька тижнів уже сотні людей слухали Слово Боже. Так народилося одне з найуспішніших наметових служінь в історії сучасної церкви.

У 1984 році команда Боннке вирішила перейти на новий рівень і замовила найбільший намет у світі — на 34 тисячі місць! Це була величезна подія. Ще жодного разу Рейнхард Боннке не збирав стільки людей в одному місці.

Після того, як було обрано місто, команда встановила намет і розпочала підготовку до найбільш масштабної євангелізації — 34 тисячі на одному служінні! Це було чимось неймовірним.

Але за день до першого служіння, коли все було готово, раптово піднявся великий ураган і повністю знищив цей намет.

Після деяких вагань Рейнхард Боннке вирішив не скасовувати євангелізацію, а проводити служіння просто неба! Це радикальне рішення викликало багато запитань: а якщо...

І ось коли настав перший день євангелізації, на превеликий подив усіх Бог зробив чудо — і 100 тисяч осіб заповнили величезне поле! Це перевершило всі їхні очікування!

Якби намет не було зруйновано, то дві третини цих людей не змогли б потрапити на служіння!

Після цього Рейнхарду Бонке так сподобалася ідея проповідувати просто неба, що в майбутньому це стало його основною особливістю! Тепер намети не обмежуватимуть кількості людей на євангелізаціях!

Варто зазначити, що через кілька років Рейнхард Боннке встановив новий світовий рекорд, зібравши 1 600 000 осіб на одному служінні! (Хочу нагадати, що жоден намет у світі не здатен вмістити таку кількість людей.

Сьогодні Рейнхарду Боннке майже 79 років. Звичайно, він перестав так інтенсивно подорожувати, як раніше, і вже не в змозі проводити великі крусейди в Африці, але справа, розпочата ним, триває. І все тому, що Рейнхард Боннке зумів зробити те, що практично не вдавалося нікому з великих служителів до нього — підняти після себе гідного послідовника.

Наступником Рейнхарда Боннке став палкий молодий служитель — Даніел Коленда. Багато величезних служінь згасали після того, як засновник відходив від справ або вмирав, тому що не знаходилося людини, здатної продовжити розпочату справу.

Кілька місяців тому я дізнався, що в місто, у якому я живу, приїжджає Рейнхард Боннке. І, звісно, вирушив на його євангелізаційне служіння, щоб просто хоча б подивитися на цю людину-легенду. На жаль, коли почалося служіння, організатори оголосили, що сам Боннке приїхати не зміг за станом здоров’я, і ​​замість нього на сцену піднявся Даніел Коленда. Того вечора, сидячи у величезному залі й слухаючи послання Коленди, я подумав: служіння Рейнхарда Бонке не закінчилося, воно тільки починається...

P.S. А згодом, переглядаючи офіційний сайт служіння Боннке Christ for all nation, я натрапив на таку цифру — 78 268 854. Саме стільки людей прийняли Ісуса Христа у своє серце завдяки служінню цього помазаного служителя...

Роман Савочка, romansavochka.com

 Додати коментар

Пожертвувати