Різдво з усім світом

22.12.2020
0
385

16 листопада 2017 року уряд проголосував на користь внесення до Трудового кодексу 25 грудня як Різдва і вилучення вихідного 2 травня. Таким чином народні депутати запропонували українцям відзначати народження Ісуса Христа двічі на рік — 25 грудня та 7 січня. До речі, Молдова та Білорусь кілька років тому прийняли подібний законопроект.

Згідно зі статистикою Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури, понад 23000 діючих православних, греко-католицьких та деяких інших християнських громад відзначають Різдво Христове за Юліанським календарем, тобто 7 січня. Водночас, сьогодні в Україні нараховується близько 11000 католицьких та протестантських громад (30% від усіх релігійних організацій України), які святкують за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня — як у більшості країн. Таким чином вони отримали можливість відзначати Різдво разом з усім світом. До речі, в кінці 2016 року, напередодні Року Реформації (R500) в Україні вперше були проведені масові різдвяні урочистості 25 грудня. Їх організовували здебільшого протестантські церкви.

Можна довго дискутувати щодо того — правильно чи не правильно вчинила ВРУ, ухваливши згаданий закон, та головне — не забувати про зміст свята. Народження Ісуса Христа ознаменувало початок Божого плану спасіння, і з кожним роком у світі збільшується кількість Його послідовників, яка нині становить 2 млрд.

Бог любить людей, але ненавидить гріх. Адже саме гріх стає причиною багатьох трагедій та хвороб. Щоб врятувати людей від їхніх гріхів, Бог послав на землю Свого Однорожденного Сина. Християни усіх конфесій згадують цей історичний момент, святкуючи Різдво. І не так важливо, коли ми будемо це робити — головне, щоб наше життя змінювалося.

За свого життя Божий Син закликав людей до каяття. Він говорив: «Покайтеся, бо наблизилось Царство Боже!» За визначенням, покаяння — це духовний подвиг докорінного перегляду особистістю основ власної поведінки й свідомості, що включає чотири елементи: визнання дій і помислів, за які вона несе відповідальність; відкрите засудження цих думок і вчинків; готовність зазнати справедливого покарання; перебудова внутрішніх засад свого життя у світлі позитивних духовних цінностей. Різдво закликає нас до примирення, прощення та любові. Можна святкувати формально, дотримуючись усіх традицій, але в серці лишатимуться гнів, образа, жорстокість та байдужість…

«Неправильно говорити, що 25 грудня — це католицьке Різдво, адже чимала кількість протестантських конфесій святкують саме цього числа, а також — і православні християни в багатьох країнах, — зауважує директор місії «Голос надії» єпископ Микола Синюк. — Та як би там не було, не святкування наближають нас до Бога. Парадоксально, але у слов’янській ментальності свята більше наближають до гріха. До Бога наближає не 7 чи 25 число, а те, що відбувається у нашому серці. Ми декларуємо себе християнською країною, маємо багаті традиції, але не живемо за євангельськими принципами. І в цьому — трагізм ситуації. Бо тільки Євангелія змінює людське життя. Якщо не користуватися милом, сама його присутність у ванній кімнаті не зробить наші руки чистішими. Євангеліє важливо практикувати. Свята — ще одна можливість згадати про головне, про глибинну суть народження Божого Сина. Тоді святкування стане радістю не тільки для наших шлунків, а й для нашої духовної сутності, поєднаної з Народженим. Бажаю і тим, хто святкуватиме 25 грудня, і тим, хто святкуватиме 7 січня, насамперед миру — в краю, в домівках, в серцях. Бажаю знайти час відвідати храм, заглибитися в Боже Слово, яке може преобразити наше єство і загалом наше суспільство».

За матеріалами телепередачі «Крок назустріч»

 



Додати коментар

Пожертвувати