Пробудження у Швеції
Історія першої мега-церкви у світі

30.11.2017
0
766

У 1907 році Швецію захопило так зване Велике п’ятидесятницьке пробудження, епіцентром якого стало місто Стокгольм. Тисячі людей наверталися до Бога й отримували хрещення Святим Духом. За перші кілька років відвідуваність щойно організованих п'ятидесятницьких громад перевищила державну лютеранську церкву! Цей феномен багато хто пов'язує з діяльністю церкви «Філадельфія» та її пастором Леві Петрусом.

Тривалий час Леві Петрус був пастором маленької баптистської церкви «Філадельфія», яку відвідувало близько 30 осіб. У 1907 році Леві дізнався з місцевих газет про велике пробудження в Норвегії, яке відбувалося під керівництвом Томаса Барратьє. Незважаючи на те, що газети подавали цю новину як негативну, молодий баптистський пастор вирішив особисто поїхати й перевірити, що ж там відбувається.

За рік до цієї події пастор методистської церкви з Осло (тоді це місто називалося Християнія) Томас Барратьє вирушив у Америку для збору коштів на будівництво своєї церкви. Його поїздка була провальною фінансово. Засмучений Томас вже збирався їхати додому, але до нього долинули чутки про зішестя Духа Святого на Азуза-Стріт у Лос-Анджелесі. Перше його бажання – поїхати в епіцентр пробудження, але в нього не було грошей на дорогу. Тому він закрився у своєму готелі в Нью-Йорку й у розпачі став волати до Бога. Після кількох днів молитви, 15 листопада 1906 року, на Томаса зійшла сила Святого Духа – і він заговорив іншими мовами! Сповнений радості, він вирушив назад до Норвегії й став проповідувати про хрещення Святим Духом. З тих пір служіння в його церкві перейшли на абсолютно новий рівень. За спогадами очевидців, присутність Духа Святого на служіннях була настільки сильною, що якось один пастор з Англії вигукнув: «Цей рух ще могутніший, ніж в Уельсі в Евана Робертса!»

Вістка про пробудження в Норвегії стала поширюватися по всій Європі, і сотні служителів із цікавості поїхали туди.

Пастор Леві Петрус, приїхавши до Норвегії, не тільки зміг побачити всі чудеса на власні очі, а й особисто зустрітися з Томасом Барратьє. Під час спільної молитви Леві Петрус отримав хрещення Святим Духом і велику духовну силу. За його словами, незважаючи на багаторічний пасторський досвід, він ніколи раніше такого не відчував. Повернувшись до Швеції, служитель сміливо проповідував про хрещення Святим Духом, у результаті чого в його церкві «Філадельфія» стався справжній вибух! На кожному служінні люди сотнями віддавали своє життя Богові й отримувати хрещення Святим Духом. Дуже часто проявлялися чудеса й знамена, також багато хто одержував видимі зцілення. За декілька років церква «Філадельфія» під керівництвом Леві Петруса перетворилася в найбільшу церкву Європи! Частими відвідувачами «Філадельфії» були відомі бізнесмени, міністри й навіть королева Швеції.

У журналі «Примиритель» за 1930 рік є згадка, що група пасторів із України та Білорусі відвідали церкву «Філадельфія» й зустрілися з Леві Петрусом.

Леві не тільки наполегливо працював у своїй церкві в Стокгольмі, але й по всій Швеції. У 1923 році в новому п’ятидесятницькому об’єднанні вже було 300 нових церков і більше ста тисяч прихожан!

У 1929 році церква «Філадельфія» розпочала будівництво власного будинку на три з половиною тисячі сидячих місць. На момент відкриття це було найбільше крите приміщення в Швеції й одна з найбільших церковних будівель у світі! (У той час найбільшою церковною будівлею був «Храм Ангелів», який побудувала проповідниця Еммі Симпл Макферсон)

Після відкриття нового дому молитви церква ще більше зросла, і в 1938 році вона вже налічувала понад 6 тисяч прихожан! Протягом багатьох десятиліть Стокгольмська церква «Філадельфія» була найбільшою євангельською громадою в світі, поки в 1960-х роках її не«обігнали» корейські громади.

Цікаво, що хоч і зародилося п’ятидесятницьке пробудження в Америці, саме в Європі на перших порах воно набуло найбільшого поширення. Норвегія, Швеція, Англія й Польща (сучасні території Західної України та Білорусі) пережили неймовірний духовний підйом, і тисячі людей навернулися до Бога!

Господи, повтори це знову!

Роман Савочка, romansavochka.com

Читайте інтерв’ю з Раулі Лехтоненом - теперішнім пастором церкви «Філадельфія» в Стокгольмі.Додати коментар

Пожертвувати