Дух Святий вам у поміч…

31.05.2018
0
554

День П’ятидесятниці — або, як казали в нашому селі, Трійця — з самого раннього дитинства асоціювався в мене із зеленим кленовим гіллям, яке мама ставила в порожню снарядну гільзу: вона була важка й не перекидалася. А ще переповнений народом сільський дім молитви, щирий спів і проповіді Слова Божого, у яких мало що тямив… Свій перший духовний досвід отримав не в церкві, а в хаті диякона Віталія Устимчука, у рідному Борбині.

Один із проповідників на ім’я Микола Ващук (Миколай — по-сільському) збирав дітей темними зимовими вечорами. Ми разом молилися, співали,  і багато хто з моїх ровесників отримували хрещення Духом Святим на таких служіннях.

Дід Ващук (так ми його називали) молився і співав разом із нами, і в один із таких зимових вечорів Господь по-особливому торкнувся мого серця. Проте повною мірою Божа обітниця здійснилася наді мною через декілька днів. Сталося це в результаті домовленостей між мною і Господом. Так-так, саме шляхом «переговорів» з Отцем Небесним я отримав повноту Духа Святого…

А відбувалося все так. Різдво Христове 1973 року. Восьме січня, вечірнє богослужіння. Не знаю, хто перший став домовлятися. Думаю, що Він —  Дух Святий. Отже, я дуже хотів проповідувати Євангелію, але не знав, як розпочати. Стати за кафедру я страшенно боявся. Ще б пак — народу повнісінький зал. Ми стали домовлятися: «Господи, якщо сьогодні до кінця вечірнього служіння Ти наповниш мене Святим Духом, то я завтра на вечірньому служінні встану проповідувати слово, а там що вже буде». Він погодився й на заключній молитві ввійшов до мого серця Своєю благодаттю. А потім було дев’яте січня 1973 року, коли я вперше піднявся в церкві й читав текст із Книги пророка Авакума: «На стражу мою стал я и, стоя на башне, наблюдал, чтоб узнать, что скажет Он во мне…» Тоді Біблії українською мовою в нашій церкві ні в кого не було. І ми не тільки читали російськомовні біблійні тексти, але й переважно проповідували російською.

Наша домовленість була виконана. Не бійтеся домовлятися з Господом і навіть ставити — як Гедеон — умови. Це один із шляхів, яким Дух Святий може прийти у твоє життя навіть зараз, коли ти дочитуєш ці рядки. Адже тобі це належить — скористайся своїм правом…

Що ще хотілося б нагадати  в ці святкові дні? Син Божий Ісус Христос розумів велич і масштаб Великого Доручення — донести Євангелію до краю землі. Тому дещо несподіваною була Його заява Своїм послідовникам: «Та Я правду кажу вамкраще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його» (Ів.16:7).

Отже, Ісус інформує Своїх послідовників: «Після Мого відходу прийде Дух Святий, через присутність і силу Якого у вас ви станете Моїми свідками, посланими до краю землі». Дух Святий у Своїй глибинній суті є Духом місіонерства! «Після», а не «до» злиття благодаті Духа ви — Мої послідовники — отримаєте силу й здатність бути свідками «до краю землі»

Дух Святий, Його сила, яку «не мірою Бог дає», має конкретну мету, основну статтю «витрат». Ще до дня П’ятидесятниці Ісус Христос чітко вказав на це пророчим словом. «Ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий і... — увага, ось головна стаття застосування сили Духа Святого! — Моїми ви свідками будете». Основна, домінуюча, Христом визначена ціль  сили Духа Святого — свідчити про Нього, про Христа, розширювати межі Його Царства на землі через наділених силою Духа послідовників.

Автор книги «Місіологія у вік Духа» Джон Йорк пише: «Оскільки Господь  дав духовну силу, необхідну для проповіді Євангелії світу, п’ятидесятники сподіваються, що Церква успішно вирішить це завдання. Вони вважають, що сила Святого Духа — це не відмінна риса їхньої деномінації, а благословення, доступне всім істинним віруючим  для того, щоб зібрати урожай душ. Вони також очікують, що Дух Святий дасть їм силу поповнювати потреби стражденних в міру проповіді Євангелії всім народам».  

Найголовніша «стаття витрат» сили Духа Святого була, є і буде — місіонерство: «Ви будете Мені свідками в Єрусалимі, Юдеї, Самарії і аж до краю землі!»  Не послідовно, але одночасно скрізь!  

Шановні брати й сестри — читачі, молитвеники, жертводавці, місіонери — усі, хто причетний до великої справи  поширення Царства Божого! Сердечно вітаю вас із святом П’ятидесятниці! Дух Святий, як Дух місіонерства і євангелізму, нехай надихає й підбадьорює кожного до правильного, конкретного й відповідального використання Його сили, а вона  — у свідченні нашим домашнім, тим, хто поруч на  роботі й навчанні, а потім усім — аж до краю землі. «Ідіть…» — сказав Ісус.  Дух Святий вам у поміч!

Микола СинюкДодати коментар

Пожертвувати