Дорога: зміна напрямку

30.06.2020
0
379

Неділя — день відпочинку, а ще — день для молитви, відвідування храму. Одним словом, щоб привести себе в порядок перед дзеркалом Божого слова.

Сьогодні роздумував над словами Спасителя: «Я є Дорога, Правда і Життя». Навряд чи є ще більш вагома цитата Святого Писання, яка б так чітко, сконцентровано й конкретно давала відповідь на запити та прагнення філософських умів усіх часів і народів. І не тільки філософів, але й для пересічної людини тут відповідь на запитання: «Куди та як рухатися далі».

Поза сумнівом (мене підтримають мільйони автомобілістів) — завжди приємно рухатися гарною автострадою, по рівній, без ям дорозі, послуговуючись вказівниками та дорожнім сервісом.

Проте коли мова заходить про духовні шляхи, виявляється (а тут ви вже можете не погодитися), що знову ж таки мільйони людей вважають за краще блукати бездоріжжям — без цілі, без напрямку, без змісту — найоптимальнішим шляхом.

Якось довелося мати розмову з людиною, яка працює водієм-далекобійником. Це відбувалося на площі міста після євангелізації. Чоловік цей розповідав про свої «подвиги» на дорогах і все допитувався, чи може він спастися, чи простить Бог, адже він нічого поганого не робить — живе, як усі, і таке життя йому подобається. Коли ж почув, що п’яниці та перелюбники Царства Божого не вспадкують і що про це чітко написано в Євангелії — то вигукнув розгублено: «Ну все, мені капєц!» На пропозицію покаятися й повернути на дорогу Христову відповів: «Знаєте, а ви мене не переконали, от переконайте, докажіть — тоді я подумаю, а так… я ще встигну…»

Та що, зрештою, він — трудяга-далекобійник, коли «ми всі блукали як вівці, повернули кожен на свою дорогу…» (Іс.53:6) .

Але прийшов Він — Дорога, Правда і Життя — і показав новий шлях, промовивши: «Якщо хто хоче йти за Мною... нехай іде».

Я завжди дивуюся демократичності Божій. Ти маєш право вибору. Вибирай шлях (якщо хочеш!), якщо не хочеш — твоя воля, маєш право…

Думаю собі: от коли б хоч одна людина, прочитавши цей текст, не просто натиснула позначку «Мені подобається», а реально змінила напрямок шляху.

Коли б то…

Молюся за тебе. А Він чекає…

Микола Синюк

 Додати коментар

Пожертвувати