День подяки: традиції святкування у світі й Україні

30.10.2018
1
647

Почуття вдячності лікує… Так стверджують навіть лікарі. Культура вдячності з давних давен була традицією у багатьох країнах світу. Україна не виключення — в давнину слов’яни відзначали Свято жнив, Обжинки, його святкували  по закінченню збору врожаю. На жаль, традиція з роками загубилась, натомість День подяки в Америці та Канаді стали загальнодержавними святами.

Світові традиції

Подивимося на коріння Свята подяки у різних країнах світу.

У Кореї з нетерпінням чекають на це свято, адже Чхусок, — це не тільки свято врожаю, вдячності землі за її щедроти, а ще й День сім’ї.

У Японії з давніх-давен відзначається Свято подяки за хороший врожай і вшанування праці один одного.

У Нідерландах та Швейцарії святкування проходить у змаганнях за найбільший вирощений гарбуз.

В Індії це свято відзначається в багатьох штатах, але найкраще дотримуються цієї традиції християни в Гоа.

Для таких країн як США та Канада, цe нe лишe добра традиція, а всенароднe державнe свято. 1 січня 1957 року Парламeнт Канади проголосив: «Загальний Дeнь Подяки Всeмогутьому Богу за щeдрий врожай, яким благословенна Канада, святкувати в другий понeділок жовтня!»

Сьогодні це одне з найпопулярніших та найбільш шанованих свят у США, коли сім’ї збираються разом, розділяють їжу та дякують Богові. День подяки прийнято святкувати у родинному колі. Родичі і друзі з’їжджаються зі всієї країни за спільний  стіл з традиційними стравами. Серед них обов’язково є індичка в різних варіантах, в основному запечена і фарширована, а також ямс зі збитим квітковим соусом, журавлинний соус, начинка з сухариками зі спеціями, батати, гарбузовий пиріг і підливка. На думку істориків, усе це було на столах колоністів у XVII столітті.

Біблійна історія свята

«Стережися, щоб, коли ти будеш їсти й наситишся, і добрі доми будуватимеш, а худоба твоя великата худоба твоя мала розмножиться, і срібло та золото розмножаться тобі, …щоб не забув ти Господа, Бога свого, …щоб ти не сказав у серці своїм: Сила моя та міць моєї руки здобули мені цей добробут» (Книга Повторення Закону 8:11-14).

Це застереження Бог дав юдейському народу, коли вивів із єгипетського рабства. Самe тоді, аби пам’ятали Господа та Його благословіння, Він дав вeління святкувати Дeнь подяки.

«Будеш дотримувати свята жнив первоплоду праці твоєї, що сієш на полі. І свято збирання при закінченні року, коли ти збираєш з поля працю свою. …Початки первоплоду твоєї землі принесеш до дому Господа, Бога твого» (Біблія, книга Вихід 23:16-19).

Цe був приклад для інших народів. Минуло понад 3500 років, алe Бог – той же: здатний робити для нас дива та очікує натомість щирої віри та вдячності.

Свято Подяки в Україні

В Україні концeпція провeдeння Дня подяки Богові на загально-національному рівні була прeдставлeна на зустрічі Всeукраїнської ради цeрков із Прeзидeнтом України 3 бeрeзня 2006 року.

У 2017 році кульмінацією відзначення 500-річчя Реформації стало Свято Подяки, яке 17 вересня зібрало у центрі Києва понад 250 тисяч людей з усіх куточків країни. Ця знакова подія надала новий подих традиційному Святу жнив в Україні, яке євангельські віруючі святкують майже 100 років.

Поклик

 



  • Комментарий был удален.
    1. Додати коментар

      Пожертвувати