Царство для дітей

30.06.2019
0
517

«До Нього ж приносили й немовлят, щоб до них доторкнувся, а учні, побачивши, їм докоряли. Ісус їх покликав та й каже: Пустіть дітей, щоб до Мене приходили, і не забороняйте їм, бо таких Царство Боже. Поправді кажу вам: Хто Божого Царства не прийме, як дитя, той у нього не ввійде!» (Євангеліє від Луки 18:15-17).

Відомий румунський пастор, в’язень за віру, засновник місії «Голос мучеників» Річард Вумбранд є автором багатьох книг. В одній із них він пише про те, як безпосередньо діти сприймають Бога і Біблію. Ось одна із ситуацій з книги «Із вуст дитини»: «Коли Амелії було шість років, вона почула проповідь, в основі якої були слова Ісуса Христа: «Пустіть дітей, щоб до Мене приходили, і не забороняйте їм, бо таких Царство Боже». Повернувшись до мене, дівчинка запитала: «Усі люди колись були маленькими, тому в них мало б бути Царство Боже. Де ж вони його загубили?»

Багато людей вважають, що Царство Боже — це місце перебування праведників після смерті. Але згідно Євангелія — це мир, радість і праведність у Святому Дусі (Послання до римлян 14:17), які постійно перебувають всередині людини (Євангеліє від Луки 17:21). Іншими словами, Царство Боже — не далека небесна країна, а стан людського серця саме в даний момент. І бажаючи залишити простий наочний приклад, Божий Син показав на дитину. Діти, їхня простота, щирість, доброта, уміння швидко миритися і забувати образи — ось стан Божого Царства, захованого в серці.

Дівчинка із розповіді Річарда Вумбранда запитала: «Де ж вони його загубили?» Поправді, вражаюче питання! Коли ж ми встигли стати гордими, черствими, злопам’ятними дорослими? У який саме момент стан Божого Царства був втрачений? Коли у свідомому віці зробили перше маленьке зло? Навіть пригадати важко... Та Божий голос надії благовістить: цей стан можливо повернути через жертву Ісуса Христа — прийнявши її з дитячою щирістю й довірою, відкинувши «доросле» упередження й цинізм. «Коли не навернетесь, і не станете, як ті діти, не ввійдете в Царство Небесне! (Євангеліє від Матвія 18:3). Двері Божого Царства відтепер відчинені для кожного, хто відчинив власне серце, хто прийшов до Небесного Батька як дитина!

Дмитро ДовбушДодати коментар

Пожертвувати