«Він проповідував Христа!»

26.12.2019
0
639

Я попросив свою дружну, щоб вона написала на моєму надгробному камені лише три слова: «Він проповідував Христа!»
Рейнхард Боннке

7 грудня 2019 року Рейнхард Боннке пішов на небеса...

Майбутній всесвітньовідомий євангеліст Рейнхард Боннке народився 19 квітня 1940 року в місті Кенігсберг (сучасний Калінінград). З самого дитинства шукав Бога, тому вже в 10 років був хрещений Святим Духом. Після закінчення середньої школи Рейнхард вступив у непримітний християнський коледж в Уельсі. Брати критикували його за це рішення, оскільки не вважали біблійну освіту за освіту як таку.

Після закінчення коледжу з Рейнхардом відбулася важлива подія, яка, за його словами, вплинула на все його майбутнє життя й служіння. 25 січня 1962 року потяг, на якому Боннке повертався додому, на кілька годин зупинився в Лондоні. Рейнхард вирішив прогулятися по Лондону й оглянути місто. Йдучи однією з вулиць, він натрапив на будинок найвідомішого євангеліста Англії Джорджа Джеффріса. Після недовгої бесіди Джордж Джеффріс запропонував помолитися за Рейнхарда і, за словами його самого, передав йому своє помазання, як колись Ілля Єлисею.

Повернувшись на батьківщину, Рейнхард став пастором місцевої церкви, але весь час жадав чогось більшого. Одного разу йому прийшло бажання… все кинути й поїхати місіонером в Африку. Так в 1967 році, після 5 років пасторства в Німеччині, Боннке зібрав свої валізи й поїхав в одну з найбідніших країн африканського континенту — Лесото.

В Африці Рейнхард відразу ж спробував організувати нову церкву, але на його велике розчарування ніхто не хотів приходити на богослужіння. Щодня він брав акордеон і йшов на міський ринок, де грав християнські пісні, проповідував і роздавав брошури. Місія Боннке здавалася марною й невиправданою. Він молився й постив, шукаючи Божого керівництва, і побачив видіння: весь африканський континент — омитий кров’ю Ісуса Христа. Гучний голос промовляв: «Африка буде врятована!» Це повторювалося 4 дні поспіль.

Боннке вирішив кардинально змінити підхід до євангелізації та розпочати наметове служіння. На перше таке служіння прийшли лише 100 чоловік, але поступово кількість відвідувачів зростала. Так народилося одне з найуспішніших наметових служінь в історії сучасної церкви.

У 1984 році команда Боннке замовила найбільший намет у світі на 34 000 місць! Але за день до першого богослужіння раптово піднявся ураган і повністю знищив цей намет. Рейнхард Боннке вирішив не скасовувати євангелізацію, а проводити служіння просто неба. І на перший день Бог зробив чудо:  100 000 людей заповнили величезне поле! Це перевершило всі очікування! Якби намет не був зруйнований, то 2/3 людей не змогли б потрапити на євангелізацію. Через кілька років Рейнхард Боннке встановив світовий рекорд, зібравши 1 600 000 осіб на одному богослужінні!

З роками євангеліст перестав так інтенсивно подорожувати, як раніше, але справа, розпочата ним, продовжувалася. А все тому, що Рейнхард Боннке зробив те, що не вдавалося майже нікому з великих служителів, — лишив після себе гідного наступника — Деніела Календу. Побувавши на його проповіді, я подумав: служіння Рейнхарда Бонке не закінчилося, воно тільки починається!

Переглядаючи офіційний сайт служіння Боннке CfaN, я натрапив на таку цифру: 78 268 854. Саме стільки людей прийняли Ісуса Христа завдяки служінню цього помазаного служителя.

Роман Савочка, romansavochka.comДодати коментар

Пожертвувати