«Ти мій Бог святий» — історія пісні

25.12.2019
0
1922

Християнство — найбільш співуча релігія, тому що послідовники Ісуса Христа люблять свого Спасителя й керовані Духом Святим. Тисячі найкрасивіших і надихаючих пісень — це один із незаперечних доказів істинності Євангелії.

Мені дуже подобається пісня «Ти мій Бог Святий». Написана вона в 1968 році пресвітером однієї сільської церкви на Рівненщині Михайлом Лукомським.

Він став віруючим у 1942 році. У кінці сорокових одружився на віруючій дівчині-сироті Антоніні. Вона зі своєю сестрою жила в кімнатці, в хліві, бо їхній будинок згорів під час війни. Одягу не вистачало, а взуття взагалі не було. Якийсь добрий чоловік зшив їм із різних шматочків шкіри одну пару взуття на двох. У цьому взутті по черзі сестри й ходили на зібрання.

Усі Лукомські були музикальними. Михайло грав на скрипці, яку сам і зробив.

1968 рік видався складним для громади. Гоніння посилилися. У церкві прийняли рішення про піст і молитву. Хто три дні постив, хто тиждень. Михайло Юхимович, як служитель, теж був у пості. Однієї ночі він прокинувся від натхнення і написав вірш «Ти мій Бог Святий, до Тебе дух мій...» Текст був написаний повністю й відразу.

Тим часом піст тривав. Для брата було природно й звично — перебувати в пості й молитві за потреби церкви. Приблизно через дві доби він знову прокинувся вночі від того, що відчув раптом, як його наповнила мелодія, яку він став співати. Потім, боячись, що забуде, розбудив старшу дочку й попросив її співати з ним, щоб вона запам’ятала.

За півстоліття пісня майже не зазнала змін. Вона була перекладена багатьма мовами світу.

Помер Михайло Юхимович в 1993 році. Миттєво. Як то кажуть, «без мук вмирання». Не витримало хворе натруджене серце. Залишив після себе 10 дітей і добру пам’ять — у родині, на роботі, у громаді й у селі.

Борис БибкоДодати коментар

Пожертвувати