Запитання, які ставить Бог

30.06.2023
0
1225

Часто ми запитуємо Бога: «Чому? Для чого? Допоки?» І чомусь не враховуємо того, що й Бог ставить нам Свої запитання, на які ми постійно натрапляємо в Біблії. А ця книга буквально сповнена запитань. І Бог не просто ставить запитання, але й очікує відповідей на них від кожного з нас.

«Людино, де ти?»

Уже на перших сторінках Біблії ми натрапляємо на Бога, який запитує. І перше запитання таке: «Адаме (людино – авт.), де ти?»

Чи віримо ми, що Господь усезнаючий і всевидячий? Звісно, Бог оглядає всю земну кулю – і бачить твої й мої кроки, знає твої й мої думки. Але Богу цікаво, що про це думаємо ми.

Коли я розмірковую над тим, наскільки Бог зацікавлений у нас, то сам себе не раз запитую: «Господи, хто я, що Ти мене щось запитуєш, що Ти цікавишся моєю думкою?»

Богові не байдужий стан Адамового серця, тому Він і запитує Його: «Де ти?» Подібно до того, як ми іноді махаємо рукою перед очима неуважного співрозмовника й запитуємо: «Ти ще тут? Ти зі мною? Ти чуєш мене?» Так само робить і Бог, коли наш погляд притупився, коли опускаємо свої очі, бо згрішили.

Від створення людини Бог хоче єднання з нею. Тому нині те ж саме запитання Бог ставить перед нами: «Людино, де ти? Чи ти маєш єднання й спілкування зі Мною? Чи ти маєш відвагу відкрити свої уста й поспілкуватися зі Мною?» Повір, Господу цікаво, де ти, що ти думаєш, що ти бачиш, куди ти йдеш.

Божа природа  – це любов, зокрема й любов до кожної людини. І Йому не байдуже, де вона, що відчуває і з чим бореться. Господь хоче мати з нами справу. І Йому дуже важливо, щоб не лише Він розумів нас, але й ми розуміли, хто Він.

«За кого ви Мене маєте?»

У Євангелії від Матвія, 16:15, Ісус ставить запитання Своїм учням: «За кого ви Мене маєте?» Його поставив учням Ісус після того, як вони відповіли, що одні люди вважають Його за Івана Христителя, одні за Іллю, інші ж за Єремію або за одного з пророків. А Петро відповів: «Ти Христос, Син Бога живого!» Відповідь Христа Петрові говорить багато про що: «…Не тіло і кров тобі оце виявили, але Мій Небесний Отець».

У житті кожного з нас настає момент, коли Господь хоче знати більше, ніж наше ім’я чи приналежність до певної конфесії. Він хоче знати, за кого ми вважаємо Його. Хто Він для нас, зокрема для тебе? Ким доводиться тобі Бог? Зі слів Христа ми розуміємо, що ніхто не назве Ісуса Господом, якщо Отець через Духа Святого не відкриє цього. Ні Андрій, брат апостола Петра, який привів його до Христа, відкрив йому це, а ні жодна інша людина. Це зробив Господь.

Що ти сьогодні думаєш про Ісуса Христа? Що ти знаєш про Нього?

У нашому житті безліч труднощів і випробувань. Але, можливо, саме тому Господь посилає їх у наше життя, щоб ми відчули, який крихкий і нестабільний світ – і стали шукати Бога. А зрештою – прийшли до усвідомлення, що Він єдина наша надія й опора.

«Хто доторкнувся до Мене?»

Богу потрібне не лише одноразове визнання. Не лише доторк до Його сили й присутності. Він хоче чогось більшого. Пригадуєте, як у натовпі кровоточива жінка несміливо торкнулися краю Ісусового одягу, щоб отримати зцілення. «І в ту мить Ісус відчув у Собі, що вийшла з Нього сила. І Він до народу звернувся й спитав: Хто доторкнувсь до Моєї одежі? І відказали Йому Його учні: Ти бачиш, що тисне на Тебе народ, а питаєшся: Хто доторкнувся до Мене?» (Мт.6:5-6). Ісус знав, чому запитав це. Він бачить наші потреби й готовий відповідати на них. Він бачить віру людини й цінує її. Проте Він хоче не просто доторків, не просто періодичних зустрічей у миті, коли ми маємо запитання чи потреби. Бог хоче мати з нами постійні стосунки.

Господь хоче не просто зцілити тебе чи задовольнити твоє прохання. Він прагне чогось більшого — особистого спілкування з тобою.

«Чи від себе самого питаєш ти це?»

Ще одне цікаве запитання Бог ставить людині. Зокрема Пілату, перед яким одного разу Христа поставили: «Чи від себе самого питаєш ти це, чи то інші тобі говорили про Мене?» (Ів.18:34).

Ісус хоче знати не тільки те, як тебе звати, що ти знаєш про Бога, а й те, чи є це твоїм власним переконанням, твоєю думкою, основою твого життя.

Бог чекає твоєї відвертості, твого глибокого усвідомлення того, ким Він є. Саме це глибоке усвідомлення вестиме тебе до близькості з Ним – близькості, яка дає силу, любов, надію й опору.

Нині Господь пропонує нам більше, ніж земні благословення. Він пропонує нас Свій мир і спокій. Він пропонує нам силу Святого Духа, щоб ми могли пройти через життєві випробування й не зневіритися.

«Чого ти засумнівався?»

Апостол Петро йшов по воді назустріч Ісусу. І раптом, відвівши погляд від Учителя, став тонути. Христос ухопив його за руку й сказав: «Маловірний, чого ти засумнівався?» (Мт.14:31).

Такими ж словами Господь звертається до нас нині в цьому вирі випробувань. «Чому ти сьогодні розчарований і в розпачі?» — запитує Він. Господь хоче, щоб ти продовжував свій шлях. Навіть якщо він пролягає через розбурхане море. І Він дасть тобі сили й відваги, щоб іти.

Ми не байдужі Богу, тому Він ставить нам Свої запитання. І дуже важливо, щоб ми дали на них правдиві відповіді. Господь потребує нашої щирості й близьких стосунків із нами

Цього потребуємо й ми. «І будете шукати Мене, — говорить Господь, — і знайдете, коли шукатимете Мене всім своїм серцем» (Єр.29:13).

Юрій ТроцьДодати коментар

Пожертвувати