Хто є Дух Святий?

31.05.2018
1
2055

Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам! (Об.3:22)

Хто є Дух Святий?

Уже на перших сторінках святої книги Біблії ми читаємо про Святий Дух: «А земля була пуста та порожня, і темрява була над безоднею, і Дух Божий ширяв над поверхнею води» (1М.1:2). Слово Боже дає нам різні імена Святого Духа, якими стверджує Його Божественність. Ось деякі із них: Дух Божий, Дух Господній (Суд.3:10), Дух Святий (Пс.50:13), Дух з височин (Іс.32:15), Дух правди (Ів.16:13), Той, Хто знає майбутнє (Дії 1:16), Дух, від Якого потрібно народитися (Ів.3:5), Якого потрібно прийняти та бути Ним охрещеним (Ів.7:39; Дії 8:15; 1:5), Яким потрібно сповнятися (Дії 4:31; 9:17; Еф.5:18), Який може потішати та навчати (Дії 9:31; Ів.14:26), Який наділяє людину силою для духовних перемог (Дії 1:8), через Якого будується Церква, яку Він наділяє Своїми дарами (1Кор.12:7, Еф.2:22), Дух Святий буде піднімати церкву на тріумфальну зустріч з Ісусом Христом, яка має відбутися на хмарах (Рим.8:11; Об.1:7). Неможливо читати Святе Писання й не зауважити, що від Книги Буття й до Об’явлення всі події супроводжував Святий Дух, та навіть і написання самої Біблії. Слово Боже дає нам зрозуміле пояснення, що Святий Дух має всі властивості Божества: Він вічний, всюди присутній, всемогутній, всезнаючий та святий. Пізнавати істину Писання людина зможе тільки тоді, коли буде звертатися за допомогою до Святого Духа, адже саме на Нього покладена ця велика місія: «А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, казатиме, і що має настати, звістить вам» (Ів.18:13). Багато разів Христос і в інших своїх промовах наголошував про надзвичайно важливу роль Святого Духа в спасінні кожної людини, без Нього ми ніколи не стали б громадянами Небесного Царства. «Ісус відповів і сказав: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не родиться з води й Духа, той не може ввійти в Царство Боже» (Ів.3:5), «Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дії 1:8), «Не кожен, хто каже до Мене: «Господи, Господи!» увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі» (Мт.7:21). Як важливо, щоб ми перевірили самих себе: «А як ставлюся я особисто до Святого Духа? Чи шаную Його як Бога?»

Кому говорить Святий Дух?

Дух Святий промовляє до тих, «хто має вухо». Це не ті люди, які мають відмінний слух, а хто має сердечне бажання почути слово Святого Духа щодо себе, щоб сприйняти його як Божественну пораду та впокоритися йому. В Об’явленні Христос звертається до семи церков, що були в Азії (Об.2,3). Деякі з них перебували в духовному занепаді та відступництві. Та Дух Святий шукає тих, хто ще має в серці бажання налагоджувати взаємостосунки із своїм Творцем. Усім, «хто має вухо», Святий Дух давав поради щодо подальших дій, щоб, виконуючи їх, вони знову могли «їсти від дерева життя», «не бути пошкодженими від другої смерті», «їсти приховану манну», мати «зорю досвітню», що символізує пізнання самого Божого Сина, зодягнутися в білу одежу, сісти на престолі разом із Христом та стати переможцем, який успадкує все блаженство, приготоване Божим Сином, і перебувати в Божій любові. Присутність Святого Духа в серці та сприйняття Його свідчень дає нам упевненість у спасінні та надію на спадок у вічному Божому царстві. «Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі. А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові» (Рим.8:16,17). Потурбуймося, щоб дати правильну відповідь: «Чи перебуває в моєму серці Дух Святий, чи чую я, що Він промовляє?»

Як промовляє Дух Святий?

Найвище за все Бог поставив авторитетність Свого Слова. Він пильнує, щоб сказане Ним Слово виконалося. Саме Боже Слово, записане в Біблії, свідчить про Свою богонатхненність та що його написання супроводжувалося Святим Духом. «Усе Писання Богом натхненне, і корисне...» (2Тим.3:16), «Бо пророцтва ніколи не було з волі людської, а звіщали його святі Божі мужі, проваджені Духом Святим» (2Пет.1:21). Отже, Дух Святий проговорив через Писання до всіх людей. Молитовно читаючи та роздумуючи над ним, ми зможемо зрозуміти й Божі бажання щодо нас особисто. Виконуючи їх, ми зможемо переживати особливі Божі милості. Дух Святий промовляє до нас через прояв своїх дарів, що служать для будови церкви. «І кожному дається виявлення Духа на користь. Одному бо Духом дається слово мудрості, а другому слово знання тим же Духом, а іншому віра тим же Духом, а іншому дари вздоровлення тим же Духом, а іншому роблення чуд, а іншому пророкування, а іншому розпізнавання духів, а тому різні мови, а іншому вияснення мов» (1Кор.12:7-10). Дух Святий промовляє до нашої совісті, осуджуючи наші гріховні дії, і дарує почуття внутрішнього задоволення, коли ми робимо добре та справедливе. «Недоля та утиск на всяку душу людини, хто чинить зле, юдея ж перше та геллена, а слава, і честь, і мир усякому, хто чинить добре, юдеєві ж перше та гелленові» (Рим.2;9-10).

Що говорить Святий Дух?

Христос відкриває нам три спрямування промов Святого Духа: «А як прийде, Він світові виявить про гріх, і про правду, і про суд: тож про гріх, що не вірують у Мене; а про правду, що Я до Отця Свого йду, і Мене не побачите вже; а про суд, що засуджений князь цього світу» (Ів.16:8-11). Дух Святий докоряє нашому сумлінню про гріх. Він стоїть на сторожі святості й доводить нам, що гріх ніколи не принесе повноцінної радості, спокою та надії та є найбільшою загрозою для щастя людини як під час земного життя, так і у вічності. Тільки присутність Святого Духа дає можливість людству не втратити своєї моральності та духовності. Найбільший гріх перед Богом – не вірити в Ісуса як Христа і Спасителя. Дух Святий утішає і дає силу свідчити про Христа, Який перебуває на небесах праворуч Бога-Отця і готується повернутися на землю за своїми дітьми, щоб взяти їх до Себе. Він Переможець, Якому дана повна слава та влада на небі й на землі. Дух Cвятий проголошує, що найлютіший ворог людства сатана вже переможений та засуджений. У Христа є всі можливості милувати, спасати та благословляти всіх, хто, почувши голос Святого Духа, в покорі та смиренні звернеться до Нього за прощенням, очищенням та спасінням. «А Дух і невіста говорять: Прийди! А хто чує, хай каже: Прийди! І хто прагне, хай прийде, і хто хоче, хай воду життя бере дармо!» (Об.22:17).

Михайло Близнюк  • Комментарий был удален.
    1. Додати коментар

      Пожертвувати