Вдячне серце: п’ять «П»

10.10.2019
0
1937

В історії про зустріч Ісуса Христа й прокажених (Євангелія від Луки, 17:11-18) відображена жахлива статистика: лише один із десяти оцінив Божу ласку й виявив удячність.

Невдячність — страшний гріх, вона ожорсточує й перевертає розум: «Бо, пізнавши Бога, не прославляли Його, як Бога, і не дякували, але знікчемніли своїми думками, і запаморочилось нерозумне їхнє серце» (Послання до римлян, 1:21).

Бог закликає людей бути вдячними: «Вдячно співайте у ваших серцях Господу псалми, гімни, духовні пісні! І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім'я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві» (Послання до колосян, 3:15).

Вдячність — це стан серця, це ключ до близького спілкування з Богом. Перевірмо себе: ось п’ять «П» — ознаки, які свідчать про вдячне серце.

Прославлення. «Ліпша бо милість Твоя над життя, й мої уста Тебе прославляють!» (Псалом 62:4). Вдячне серце буде славити Бога, незважаючи на обставини. Ми славимо Бога насамперед за те, Хто Він є, а вже потім за те, що Він зробив. Прославлення має стати стилем життя, його змістом.

Пошана. «Шанує син батька, а раб свого пана; та якщо Я вам батько, де пошана Моя?» (Книга пророка Малахії, 1:6-7). Прославлення витікає з пошани. Пошана свідчить про усвідомлення людиною Бога як Творця, Батька й Друга.

Послух. «Послух ліпший від жертви!» (Перша книга Самуїлова, 15:22). Але послух має бути постійним: «Справедливість справедливого не врятує його в дні гріха його...» (Книга пророка Єзекіїля, 33:12). Іноді люди думають, що можна розслабитися, бо колись жили правильно, робили добро. Та це — самообман.

Пам’ять. «Стережися, щоб не забув ти Господа, Бога свого» (Повторення Закону, 8:11). Людська пам’ять буває ненадійною. Але важливо завжди пам’ятати, що Бог для нас зробив, аби не стати безпечними, аби не зневажити Його жертви.

Праця. «А я запитав: Що я, Господи, маю робити?» (Дії святих апостолів, 22:10). Ми ніколи не зможемо віддячити Богу за Його милість і спасіння. Але наше служіння — це плід вдячного серця. Праця на добро людям — відображає стосунки з Богом.

Тільки з цими компонентами наше життя буде успішним і благословенним — життям людей, які знають Бога!

Олег СавчакДодати коментар

Пожертвувати