Відповідь на Божу ініціативу

31.07.2023
0
536

Ісус, відходячи з землі, ініціював одну справу: «Ідіть по цілому світові, та всьому створінню Євангелію проповідуйте!» (Мт.16:15). І ми з вами є тими, хто долучився до цієї ініціативи, прийнявши в життя Ісуса Христа. Кожен місіонер відгукнувся у свій час на цю ініціативу — виконати призначення, яке Бог дав кожному з нас, — проповідувати Євангелію.

Щоб почати проповідувати, треба загорітися цією ідеєю. Якщо це не горить у нашому серці, то ми не зможемо керуватися правильними мотивами. Бог обрав ізраїльський народ, щоб той показав, яким є Господь, іншим народам. Але євреї не завжди робили те, що очікував від них Бог. Нерідко вони слідували за ідолами тих народів, із якими вони перетиналися, і переставали бути посланцями (місіонерами) для навколишніх народів. Життєві труднощі й випробування відводили їх від істинного Бога, тому ми бачимо в їхньому житті то падіння, то підйоми, які відбувалися з милості Господа.

Тож якщо ми хочемо бути місіонерами, то повинні сконцентруватися на Божому посланні та Його цінностях. Важливо, щоб ми дивилися на життя не через призму труднощів чи випробувань, а через призму покликання, яке Бог дав нам у серце.

Пригадайте, скільки випробувань було в житті Йосипа — зрада братів, рабство, в’язниця… Але ніде не написано, що він був у повному відчаї. Це не свідчить про те, що не було хвилювань у його серці, але щось у ньому було таке, що тримало його. Незважаючи на те, що про це детально не написано в Біблії, я зрозумів один принцип, який прослідковується в поведінці цього юнака, — Йосип був сконцентрований на покликанні. Він до кінця навіть  не розумів, наскільки важливою буде його роль у спасінні свого народу, через який згодом Господь Ісус прийде на цю землю. Але він був вірний тому, що у свій час навчився в батька. Він зберігав ті цінності, які були в його серці. І завдяки цьому Єгипет не оволодів його життям.

Щось подібне бачимо в житті Ананії, Мисаїла, Азарії та Даниїла, яких хотіли вавілонізувати в полоні. Проте тогочасним окупантам це не вдалося, бо в серцях цих юнаків були цінності, яким вони не хотіли зраджувати. І ці люди не просто не змінилися самі. Їм вдалося змінити країну, у якій у свій час вийшов наказ поклонятися лише Богові, якому служать ці юнаки.

Тому бережімо те слово Євангелії, яке відкрилося нам у свій час, бережімо Слово Боже та Його цінності у своєму серці. Це буде запобіжником від різного зла та ідолопоклонства. І якщо навіть нам доведеться пройти через непрості хвилини життя, як це було в житті згаданих людей, і ми будемо триматися Бога, — Господь буде з нами, на нашому боці. І, можливо, у цей найважчий момент життя ми виконаємо своє призначення і зміниться країна.

У нашому житті були різні миті: і розчарування, і думки про те, «чи то мені найбільше треба». Але щоразу, коли щось подібне приходить, погляд на Голгофу повертає нас до розуміння, що за своєю суттю ми ніхто, навіть якщо обіймаємо найвищі посади. Тільки Ісус є Кимось, і коли я триматимуся Його, то буду значимим. І коли ми матимемо таке усвідомлення, то в певний момент свого життя ми, як і Христос, на подвиг душі своєї будемо дивитися із задоволенням, бо Христос сказав, що в житті ми зробимо те, що робив і Він.

Тому візьмімо Боже послання й несімо його у світ, навіть якщо це щось буде нам коштувати. Цінності світу відмінні від Божих цінностей, але Бог ніколи не програє. Тому залишаймося в Його плані та на Його боці.

Без Божих цінностей у душі й гарячого серці не буде мотивації. Христос був мотивований любов’ю і бажанням спасти людей. Він прийшов у темний гріховний світ з місця, де немає зла, гріха й болю. І ті люди, яким Він хотів послужити, завдали Йому неймовірного болю. Але любов мотивувала Його залишатися на Голгофському хресті й тоді, коли Йому було надзвичайно боляче. Але Він продовжує виконувати місію, продовжує говорити те, що має сказати, попри те, що кожне слово вартує Йому невимовного болю. «Нині будеш зі мною в раю», — каже Він тому, кого всі вважають негідним, бо бачить розкаяне серце цього чоловіка. Ось якою великою була Його любов!

Будучи Богом, від слова Якого залежав увесь Усесвіт, Він принизив Себе, бо Його любов була понад усе: понад зневагу, біль, знущання. Саме любов давала Йому силу залишатися сконцентрованим на покликанні. І Він виконав Свою місію, зробивши щасливими й нас із вами.

Без правильних цінностей ми не матимемо сили. Пригадайте колишнього ворожбита Симона. Незважаючи на те, що він покаявся та охрестився, цей чоловік не перейняв цінностей Ісуса. Тому він хотів купити за гроші ту силу, якою володіли апостоли. Бо він відчував, що її йому бракує.

Що є в моєму серці? Яку нині відповідь я дам на Божу ініціативу? Я хочу стати місіонером, щоби бути великою людиною? Неправильний мотив. Я хочу цим набути визнання чи авторитету? Нічого з цього не вийде. Лише якщо у вашому серці є любов, якщо у вашій душі горить Боже послання, Господь буде з вами. І Він навчить вас дивитися на виклики життя не через призму страху, не через призму «а чи мені то найбільше потрібно?», а через призму покликання, яке дасть вам відвагу сказати: «Я все можу в Ісусі Христі, Який мене підкріпляє!»

Анатолій Козачок,
старший єпископ УЦХВЄДодати коментар

Пожертвувати