Не вір своїм очам!

31.03.2025
0
133

«Той, Хто воскресив Господа Ісуса, воскресить з Ісусом і нас… Бо теперішнє легке наше горе достачає для нас у безмірнім багатстві славу вічної ваги, коли ми не дивимося на видиме, а на невидиме. Бо видиме —дочасне, невидиме ж — вічне!» (2Кор.4:14,17,18).

Викривлена оптика

24 квітня 1990 року на навколоземну орбіту було запущено космічний телескоп Hubble. Ця подія ознаменувала нову сторінку в астрономії. Напевно, усі бачили ці вражаючі фотографії, які демонструють красу нашого Всесвіту. Цікавий факт: для того, щоб виготовити й підняти Hubble на висоту 560 км довелося витратити 2,5 млрд $. Виникає логічне питання: хіба не можна було зекономити й спостерігати за зоряними системами із землі? Виявляється, що ні — земна загазована атмосфера спотворює зображення майже в 10 разів. Але не обійшлося без проблем: перші знімки, які прийшли з космосу, були дуже неякісними. Із вини механіка одна з лінз телескопа дала збій, і стало неможливо навести чіткість. Що ж робити? На повернення, ремонт і повторний запуск пішли б ще більші кошти! Тоді комусь прийшла ідея виготовити нову лінзу, яка би компенсувала неточності першої, і просто накласти її зверху. І це допомогло! Усі фотографії Hubble, які відомі світу — результат роботи тієї другої лінзи, яка виправила фокус телескопа.

Коли я прочитав цю історію, то подумав: дуже часто проблема не в тому, що ми бачимо, а в тому, як ми це бачимо — не в галактиці, а в оптиці. Проблема не в тому, через що ми проходимо, а в тому, як ми це сприймаємо. Тому я пропоную поглянути на наші випробування через пасхальну оптику. Адже життя, смерть і воскресіння Ісуса Христа — приклад, як проходити через страждання нам. Зокрема я хочу зосередитися на трьох днях, які змінили історію: «Христос умер ради наших гріхів (це п’ятниця), і Він був похований (це субота), і третього дня Він воскрес (це неділя)» (1Кор.15:3,4).

День болю

У Страсну п’ятницю Ісуса Христа повели на розп’яття. Його тіло страшенно понівечили бичами, розсікли до кісток. Потім на побитого й знекровленого поклали хрест і змусили нести на місце страти. Медики кажуть, що одну з найважчих травм Ісус, імовірно, зазнав під час падіння під хрестом — серце зазнало сильного удару. Потім Його прибили до дерева й повісили між небом і землею. Божий Син терпів страждання, які неможливо уявити…

Усі ми переживаємо біль у власному житті. Що може нам допомогти пройти через це? Що допомогло Ісусові? Насамперед — усвідомлення, для чого Він страждає. Перше відкриття, яке наче лінза відкоригує твоє сприйняття — твій біль має вищу ціль, ти страждаєш недаремно! Люди кричали: «Якщо Ти — Божий Син, то зійди з хреста!» Але Ісус цього не зробив. Він прийшов не для того, щоб спасати Себе, а для того, щоб спасти нас. Ось що дало Йому сили все витримати — розуміння мети!

«Ну, з Ісусом зрозуміло, — скажете ви, — але навіщо страждаю я?!» Навіть якщо ми поки що не усвідомлюємо цілі, не бачимо повної картини, усе-таки приймімо рішення — довіряти Богові. Адже Він точно знає чому! Бо якщо не можна було б обернути цей біль на добро, Господь ніколи б його не допустив. У Нього завжди є план. Тож, проходячи через власну Страсну п’ятницю, дивися на Ісуса. Якщо в Його стражданнях була мета, то й у твоїх має бути!

Коли ми концентруємося на власних тимчасових стражданнях, вони можуть зламати й розбити нас. Але Біблія пропонує підправити оптику й подивитися на них з точки зору вічності. Останнім словом Ісуса в Страсну п’ятницю було: «Звершилося!» Він знав, що в цей момент Його мету виконано.

День запитань

Субота — день запитань. Учні Ісуса Христа були збиті з пантелику, збентежені, розчаровані. Вони мали сотні запитань: «Він помер, а як же Царство? А як же Його месіанство? Йому ж кричали «Осанна!», Він же мав сісти на престолі! Ми все залишили й пішли за Ним! Як нам тепер повернутися до звичних справ? Що сказати родичам про те, чому ми три з половиною роки ходили за Ісусом? Як жити після цього?»

У такому стані апостоли могли наробити багато дурниць. Але в момент відчаю й нерозуміння вони прийняли одне дуже правильне рішення — бути разом. Вони зібралися й підтримували одне одного. Друге відкриття, яке може змінити твою оптику, — пам’ятай: ти не один! У момент потрясіння потрібно, щоб хтось був поруч, потрібно триматися разом! Найважливіші навіть не слова підтримки, а проста присутність, обійми. Коли тобі найважче — ти розумієш усю цінність родини, справжніх друзів, церкви врешті-решт. Тому цінуй тих, хто поруч. Це допоможе пройти важкі часи, по-іншому подивитися на себе.

Коли зациклюєшся на своїх проблемах, тебе поглинає депресія. Коли розумієш, що ти не один переживаєш такі випробування, стає легше. Коли дивишся через призму страждань інших, то й свої негаразди можуть здатися не такими значними. А коли бачиш, як інші люди гідно проходять через свої виклики, це підбадьорює й спонукає замислитися над власною реакцією.

День перемоги

Ісус Христос показує, що ми можемо інакше дивитися на свої проблеми, не так, як звикли. Він виправляє нашу оптику — через Свій хрест, через біль інших людей. І врешті-решт після п’ятниці та суботи приходить неділя — День перемоги. Ти проходиш пік страждань, а потім — глибину розчарувань, і нарешті — промінь сонця освітлює порожню гробницю. Головне — не застрягнути в п’ятниці, не застрягнути в суботі, а таки дочекатися неділі. Найчастіше перемога приходить тоді, коли тобі найскладніше. Кажуть, що найтемніше буває саме перед світанком. І якщо ми не здаємося, приходить перемога.

Пасха доводить нам: якою б не була глибина страждань, завжди є надія. Христос — воскрес! Якщо Бог зміг воскресити мертве тіло Свого Сина, Він зможе воскресити і твоє життя, твою сім’ю, твій бізнес чи кар’єру — абсолютно кожну сферу життя. Він може визволити тебе від твоєї залежності чи хвороби. Пасха доводить: що би з тобою не трапилося — це ще не кінець! Останнє слово — за Богом!

Головне — дивися правильно, відкоригуй свою оптику. Дивися правильно на п’ятницю і суботу. На все, що ти зараз проходиш, дивися з позиції воскресіння! Адже Ісус уже переміг і дав нам силу жити переможним життям! «Де, смерте, твоя перемога? Де твоє, смерте, жало? А Богові дяка, що Він Господом нашим Ісусом Христом перемогу нам дав» (1Кор.15:55,57). Воскресіння дає нам нову точку зору, нову перспективу, накладає на наші викривлені лінзи правильне Боже бачення.

Микола Савчук, Церква «Спасіння»

 



Додати коментар

Пожертвувати