А ви — коли воскресли?

26.04.2019
0
752

«Отож, коли ви воскресли з Христом, то шукайте того, що вгорі, де сидить Христос по Божій правиці. Думайте про те, що вгорі, а не про те, що на землі.» (Колосянам 3:1,2)

Перш ніж щиро привітати Вас, шановні друзі, зі святом воскресіння Христового, зауважу наступне: свята завжди приходять вчасно, а особливо для тих, хто пильнував будні. І знову, як і раніше, звучить під небом «Христос воскрес!», перегукуючись із днем, коли вперше Ангел запитав жінок: «Чого ви шукаєте живого серед мертвих? Його немає тут, Він воскрес!»

Проте, звернімося до тексту, котрий на початку. Якщо частину тексту, а саме «коли ви воскресли?» взяти окремо та ще у питальній формі, виникне запитання, на яке не так просто одразу дати відповідь.

Отже, «коли я воскрес?», або «коли ми воскресли?» Коли був той поворотний момент життя, в який моя стара натура, як деревце після зимової сплячки, ожила і стала новою? Що нового, інакшого з’явилося в мені? Чи відбулася зміна характеру, поведінки, цінностей, пріоритетів? Що, власне, сталося, з моєю душею, закутою льодом гріха, коли зійшло Сонце Правди, Божа весна воскресіння у моїй долі? Я називаю себе християнином, а справді, що змінилося?

Апостол Павло християнам у місті Колоси нагадує: «якщо ви воскресли з Христом то…» То, що саме? Перше: «шукайте того, що вгорі, де Христос».  Друге: «думайте про те, що вгорі, а не про те, що на землі». Іншими словами, апостол каже: «Результатом воскресіння у Христі повинна бути радикальна зміна у пошуках і думках!»

Думати про те, що вгорі

Зміна думок, помислів, розуму — найперша ознака животворної сили Христового воскресіння в людині. А тому — у дні свят, та й у будні також, перевіряю: про що мої думки? Думки формують нас і наше майбутнє. Поза сумнівом: «Які думки в серці людини, така й вона» (Приповісті 23:7). Оновлений воскресінням Христовим розум спрямовує на пошуки нових цінностей — любові, милосердя, добра, прощення…

Шукати того, що вгорі

Якими б не були пошуки у нашому щоденному земному житті, проте вектор спрямування — вгору! Шукати добра для ближнього, шукати блага для свого народу… Як одна людина, про яку сказано: «шукав добра для народу свого й говорив «мир!» для всіх нащадків своїх» (Ест.10:3). Такий пошук приємний Богу!

Шукати того, що вгорі — це чинити так, як Він! Бог до сьогодні у пошуках — Він шукає і знаходить серед безбожників, брехунів, корупціонерів, повій, та й серед «культурних грішників» людей, яких робить Своїми синами і доньками, піднімаючи із самого дна аморальності й гріха…

У дні весняного пробудження і світлого свята воскресіння Христового сердечно вітаю вас із побажаннями миру і духовного оновлення! Ще одне нагадування у контексті свята: весна— час проростання посіяного. Добре насіння, непомітне й ніби безрезультатно кинуте в брудну землю, раптом завруниться й стане пагінцем чи стеблинкою. Але і недобре також виткнеться на грядках земних буднів. Бажаю, щоб тільки добре, посіяне вами, проросло і кинуло колос!

Христос воскрес! Воістину воскрес!

Микола СинюкДодати коментар

Пожертвувати