Юрій Левчик: «Люди запитують:
«Чи не поїдете від нас?»

07.03.2022
0
306

Черкаська область поки що не перебуває в зоні бойових дій. Місіонери переважно лишаються у своїх населених пунктах, служать біженцям та малозабезпеченим. Детальніше — в розповіді відповідального за місіонерську працю в області Юрія Левчика.

— Ситуація на Черкащині більш-менш спокійна, сюди поки що війна не дійшла. Кажуть лише, що є небезпека наближення російських військ до Канева. В нас тихо. Сирени бувають періодично, але в області обстрілів не було.

— Яким служінням ви зараз займаєтеся?

— Ще до початку війни ми вирішили в Золотоноші роздавати хліб. Зробили спеціальні талони «Безкоштовний хліб» і вручали їх людям, які цього справді потребують. І якраз перший день роздачі співпав із початком війни. Людей прийшло небагато, а те, що лишилося, завезли циганам та іншим малозабезпеченим.

Зараз також служимо переселенцям. Приймаємо тих, кому потрібно переночувати. Люди їдуть з Харкова, зі Сходу. Є облаштований нічліг при домі молитви, також до себе додому беремо. Коли їдуть вантажівки з гуманітарною допомогою на Схід, то в нас зупиняються на ніч.

Їздили на оптовий закупляти продукти, щоб допомагати людям. То забрали вже залишки. Продукти закінчуються. Наприклад в місті майже немає борошна. Ми ще встигли купити три мішки, то хочемо роздати малозабезпеченим. Дуже бідують цигани, їм теж допомагатимемо продуктами, особливо багатодітним.

Також виходимо роздавати молитовники людям на вулицях.

— Тобто зараз у вас наплив людей?

— Так, у місті зараз удвічі збільшилася кількість людей, автомобілів — з Київської та східних областей. Місцева влада шукає тимчасове житло для біженців.

Через нашу область усі їдуть, бо є міст у Черкасах та в Каневі. Постійно завантажені дороги, бо ж — блок-пости, і швидко не проїдеш.

— Місіонери евакуйовуються чи лишаються?

— Валентин із Канева відвіз сім’ю в прилегле село до знайомих. А сам вернувся. Хтось зі служителів вивіз дружин. А так, більшість — лишилися. Саме в нашій області ще жахів війни не було. Зараз на Черкащині  20 місіонерів.

— Чи продовжуєте проводити богослужіння?

— Так. Деякі місіонери щодня проводять, деякі — навіть двічі на день. Завдяки служінню благодійності знайомимося з новими людьми.

— Чи звертаються до церкви по допомогу державні служби?

— Так, я є волонтером спілки воїнів АТО. Ми й раніше допомагали матерям загиблих. І сьогодні міська рада направляє до нас людей, які мають потребу.

— Який настрій у людей в церкві?

— Люди запитують у служителів: «Як ви оцінюєте ці події?» Ми відповідаємо, що надіємося на Божу охорону, що Він збереже нас. Може буде важко, але ми робимо Господню справу, тому Він захищає. Запитували: «Чи ви не поїдете від нас? Якщо будете їхати, то й нас заберіть!» Але ми поки що не маємо таких планів. Будемо діяти по ситуації.

— Які ваші особисті думки, переживання з приводу всього, що відбувається?

— У нашого брата, пастора церкви ОЦХВЄ в Золотоноші син був військовий. Його забрали на фронт і наступного дня він загинув під Харковом. У машину влучив снаряд, і всіх, хто був там, пошматувало. Тіла повезли на аналіз ДНК, щоб можна було опізнати. У місті має бути панахида. Запросили його і мене до слова. Але для мене це таке важке питання… З одного боку — можливість для благовістя, з іншого — я не знаю, що сказати. Ми ще не зустрічалися з такими ситуаціями… Скоріше за все, буду відмовлятися. Поки що немає слів…

Розмовляв Дмитро Довбуш

* * *

Реквізити для жертводавців з-за кордону, бажаючих підтримати людей, які опинились в скрутних обставинах під час війни:

Bank SWIFT Code: PBANUA2X
Currency - US Dollar: UA863052990000026009000803450
Currency - Euro: UA883052990000026009010804405
Purpose of payment: Charity
Details of the organization: VOICE OF HOPE CHRISTIAN MISSION
Address of the organization: Voronikhina str. 14a, Lutsk city, country Ukraine, postal code 43024
Name of the bank: JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

Українські реквізити за посиланням

 

 

 

 

 

 Додати коментар

Пожертвувати