Як святкують Різдво у вашій сім’ї?

30.12.2021
0
279

Передача «Крок назустріч» завітала до кількох волинських родин, щоб розпитати про їхні різдвяні традиції. Про своє Різдво розповідають сім’ї Гусаків і Паламарчуків.

Володимир і Тетяна Гусаки, 8 дітей, с. Рованці:

Володимир: Різдво для нас — не звичайний день і навіть більше, ніж чергове свято.

Тетяна: Усі люблять посидіти за святковим столом, тому я намагаюся приготувати щось особливе. Старша донька випікає смачні торти. Разом прибираємо й прикрашаємо дім.

Миколка: Я люблю, коли мама готує різні страви. Особливо мені смакує олів’є.

Михайлик: А я люблю, як мама на Різдво пече курку. А особливо подобається, що тато привозить усім подарунки.

Віталік: Мені подобається вивчати різдвяні вірші й розказувати їх у церкві.

Володимир: Звісно, не їжа й прикраси є головними. Готуючись до свята, ми пояснюємо дітям, що воно значить для нас. Як звістив ангел пастухам — це велика радість. Це надія для тих, хто її втратив. Ісус показав людям мету їхнього життя — вічність. Саме цим є для нас Різдво — радістю, надією й метою. А стіл і подарунки — гарне доповнення, яке робить настрій ще кращим.

Дивіться передачу за посиланням

 

Василь і Любов Паламарчуки, 9 дітей, 26 онуків, смт Торчин:

Василь: Я пастор церкви. І головне наше святкування — це богослужіння, до якого готуються і дорослі, і молодь, і діти. Ми говоримо про те, для чого Ісус народився. Співають хори, гурти, грає оркестр, читаються вірші. Після зібрання діти отримують подарунки.

Любов: Ми дуже любимо зустрічатися в родинному колі. Тепер, коли діти виросли й одружилися, усім зібратися дуже тяжко. А раніше ці святкування були дуже веселими. Василь грав, ми співали... Та й тепер, коли зустрічаємося, співаємо, радіємо один одному.

Людмила: Пригадую, як ми, діти, любили збиратися за святковим столом, співали, спілкувалися... Запам’яталося, як відвідували сусідів і односельчан, співаючи різдвяні пісні. Ми з чоловіком намагаємося продовжувати ці традиції в нашій сім’ї — щоб був святковий стіл і святковий настрій. А головне — прославляти Ісуса Христа, як робили це в батьківському домі.

Василь: Саме Ісус Христос зробив наші сімейні зустрічі можливими, а свята — особливими. Я ріс у родині, де теж любили святкувати. Але це були застілля з алкоголем, які не раз закінчувалися бійкою і сльозами. Коли тато з мамою, а згодом і я навернулися до Бога, свята набули зовсім іншого змісту. Тепер, коли збираємося, головним є не стіл, а спільність в Ісусі Христі, Який дав нам спасіння. Це усвідомлення робить Різдво ще більш радісним.

Дивіться передачу за посиланням

 

 Додати коментар

Пожертвувати