Валентин Ярошенко:
«За справедливість потрібно боротися»

12.01.2024
0
659

Трагічне сьогодення викликає у багатьох людей питання: «Чи існує справедливість?» Адже зло часто здається могутнім і безкарним, воно продовжує вбивати, руйнувати, завдавати страждань багатьом людям. Чому Бог не зупиняє беззаконня? Про це спілкуємося з пастором-місіонером Валентином Ярощенком, м. Суми.

— Як би відповіли на вічне питання: чи є справедливість на світі?

— Я би сказав, що на світі справедливість є, але світ — несправедливий. Світ зіпсований внаслідок гріха. Тому й справедливість часто буває викривлена.

Існує так звана теорія справедливого світу. Суть цієї теорії наступна: якщо людина потерпає від певних проблем, труднощів, біди, значить вона на це заслужила. Але якщо прийняти цю думку, то виходить, що невинні люди, які гинуть, насправді винні. А люди, які роблять зло і при цьому розкошують — заслужили на це.

— А чому Бог допускає несправедливість?

— Бог допустив прихід гріха у світ, давши Адаму і Єві свободу вибору. Але несправедливість допускається Ним до пори до часу. Через закони, які Бог встановлює через державу тощо, Він стримує несправедливість. Також у людській совісті закладено прагнення до справедливості.

Чому Бог допускає? Напевно, для того, щоб люди відчували особисту потребу вищої справедливості. А вища справедливість буде тільки тоді, коли прийде Ісус Христос. Він встановить стовідсоткову справедливість. А зараз, на жаль, несправедливість часто бере верх.

— Чи повинні ми робити щось зі свого боку, щоб справедливості було більше?

— Сто відсотків — за справедливість треба боротися. Це божественна категорія, тому ми повинні її відстоювати. Бог дуже строго судився з народами, які несправедливо чинили суд. Зокрема, написано: «Хто оправдує несправедливого, і хто засуджує праведного, обидва вони Господеві огидні» (Пр.17:15).

 З іншого боку, Біблія вчить не бути дріб’язковим, не прискіпуватися до всього підряд: «Не будь справедливим занадто, і не роби себе мудрим над міру: пощо нищити маєш себе?» (Екл.7:16). Але глобально ми маємо виступати за справедливість — за справедливе покарання, за справедливу винагороду, за справедливу зарплату…

— Але що робити, коли «зруйновані основи» (Пс.10:3)? Коли праведник здається диваком у несправедливому світі?

— Праведник іноді здається диваком, але якщо розібратися, то кожна людина має всередині розуміння і прагнення справедливості. Воно може бути зіпсоване, затуманене, пригнічене, але воно є. Тому, коли хтось бореться за справедливість, це здебільшого викликає повагу. Наприклад, Мартін Лютер Кінг, який відстоював права темношкірих в США. Так, він постраждав внаслідок цього, але сьогодні суспільство високо оцінює його діяльність і боротьбу.

Тому, незалежно від того, як до нас ставиться оточення, ми повинні старатися зробити світ більш справедливим місцем.

Розмовляла Ольга Міцевська



Додати коментар

Пожертвувати