Петро Устимчук: «Дуже хочеться, щоб це швидше закінчилося, щоб не гинули люди…»

25.03.2022
0
765

Військові дії, які відбуваються на межі Полтавщини, спричинили потік біженців із Сумщини. Місіонери допомагають людям евакуюватися, та забезпечують гуманітарною допомогою. Розповідає відповідальний за місіонерське служіння в області Петро Устимчук.

8 березня 2022 року у місійному чаті з’явилося повідомлення від служителя: «Служимо для біженців з Охтирки, Харкова та людей в складних життєвих обставинах». Під час телефонної розмови Петро Устимчук розповів про працю місіонерів детальніше.

— Яка зараз обстановка в населених пунктах, де ви виконуєте місіонерську роботу?

— У Котельві немає обстрілів, а в Охтирці добряче стріляють, бомбардують авіацією. У Котельві ці вибухи дуже добре чути. У суботу команда місіонерів із Дроздиня привезла в Охтирку продукти, а вночі того будинку не стало — налетіла авіація й розбомбила. Загинуло семеро людей.

— Як ви відреагували на початок військових дій?

— У перші дні ми були шоковані — це впливало і на роботу, і на все. Вивезли дружин і дітей у Західну Україну, повернулися — і продовжуємо служіння. Нас тут троє братів — у Хухрі, а я — у Котельві.

А місцеві люди панікували, їх трусило від вибухів і того всього, що пережили, їм було навіть говорити важко. Ми це бачили, бо евакуювали людей з Охтирки до Полтави, навіть позавчора це робили. А зараз уже трішки звиклися. Уже немає тієї паніки, хоч і бояться. Дуже багато людей виїхало із цієї місцевості.

— Чим ще ви служите, окрім евакуації людей із небезпечних місць?

— Зараз відправляємо продуктові набори в Охтирку, вона неподалік від нас, десь 30 км. Допомагає нам церква з Ковеля, з Дроздиня Рівненської області. Вони доправляють вантажі до Котельви, до Хухри, а ми їх розподіляємо — і також веземо в Охтирку. У Котельві є біля тисячі біженців із Охтирки. Ми їм служимо.

— Чи співпрацюєте з місцевою владою, допомагаючи людям?

— Співпрацюємо з селищною радою, із територіальним центром, тобто зі всіма службами, які забезпечують життєдіяльність цих населених пунктів. Вони надають нам контакти, направляють до людей — і ми їм веземо продукти, ліки, речі першої необхідності. Допомагаємо теробороні трохи продуктами, одягом, взуттям.

— Можете розповісти про якусь особливу Божу дію, яка відбулася протягом цих днів?

— Люди дуже щиро приймають нашу допомогу. Дякують, готові мало не цілувати руки. Вважаю, що це Боже чудо, що ми можемо їм дати щось із того, що вони потребують. Дякуємо Богові, що приєдналися до праці милосердя церкви Західної України, привозять до нас продукти, ліки — і ми можемо підтримати населення. Це — від Бога.

А ще в цю неділю в Хухрі, це 12 км від Охтирки, 32 людини прийшло на богослужіння. Половина з них — біженці з Охтирки, решта — місцеві. А раніше приходило на служіння 2-3 людини.

— Яке ваше бажання?

— Ми бачимо, що люди стали більш відкриті до Бога. Даруємо їм Євангелії — і ніхто не відмовляється. Усі кажуть, що моляться — і це нас тішить. Але дуже хочеться, щоб це все швидше закінчилося, щоб не чути цих вибухів, щоб не гинули люди. Це морально важко.

Розмовляв Василь Мартинюк

14 березня 2022

 

* * *

Реквізити для жертводавців з-за кордону, бажаючих підтримати людей, які опинились в скрутних обставинах під час війни:

Bank SWIFT Code: PBANUA2X
Currency - US Dollar: UA863052990000026009000803450
Currency - Euro: UA883052990000026009010804405
Purpose of payment: Charity
Details of the organization: VOICE OF HOPE CHRISTIAN MISSION
Address of the organization: Voronikhina str. 14a, Lutsk city, country Ukraine, postal code 43024
Name of the bank: JSC CB "PRIVATBANK", 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

Українські реквізити за посиланням: https://bit.ly/3hQOQvLДодати коментар

Пожертвувати