Ігор Залуцький: «Це нелегка професія, але мені вона дуже подобається!»

13.12.2018
0
948

Ігор Залуцький, родом з Володимира-Волинського, уже понад 10 років працює пожежником у місті Сакраменто. Більше того, не тільки він, а й два його молодших брата Валентин та Давид пішли дорогою старшого й теж служать у місцевій команді пожежників. «Нашого четвертого брата Даніка, — каже Ігор, — ми теж вмовляємо приєднатися до нас». Чому саме Ігор обрав такий шлях — читайте в інтерв`ю.

— Розкажи, будь ласка, чому ти вибрав професію пожежника, адже це дуже небезпечна й нелегка професія?

— У вересні 2001 року, коли був теракт у Нью-Йорку, спостерігаючи за усім по телевізору, я дуже зацікавився цією професією. Я почав збирати про неї інформацію: зарплата, розклад, бонуси. Найбільше мені сподобалося, що там армійська дисципліна й сімейна обстановка. На будь-якій роботі є небезпеки, тому це не було для мене фактором проти обрання цієї професії. Адже вірю в Бога і Його план для мого життя. Знаю, що коли прийде мій час, я не уникну його, як би не ховався. Бог призначив кінець мого життя, і він настане навіть і при сидячій роботі.

Так, звичайно, це нелегка професія, але мені вона дуже подобається. Перш за все, що це не одноманітна робота, як от сидіти в офісі або робити одне й те ж саме цілий день. Тут за один день я можу побути і на фрівеї на аварії, на пожежі, а ще через трохи — вже спасати якогось самогубця. Також тут хороший графік роботи — 48 годин відпрацював, а 96 вдома, хороший соціальний пакет і, звичайно, що не в останню чергу, хороша заробітна плата.

— Твої брати Валентин і Давид теж вибрали цю професію. Їх батьки не відмовляли?

— Батьки відмовляли мене (точніше, мама). Вона спрямовувала мене йти вчитися на стоматолога, але мені не подобається ця спеціальність, тому що я сам не люблю відвідувати цих лікарів. А тепер уже, напевно, звикли й прийняли це.

— Що стало причиною такої сильної пожежі в Парадайсі? Чи доводилося бувати тобі на пожежах, як та, що сталася тут?

— Кілька днів була сильна буря. Від сильного вітру впав електричний стовп. І від оголених проводів, які торкнулися до землі, почалася пожежа. Вітер дуже швидко розніс її на досить велику територію. Місто було оточене густим сухим лісом. Причиною потужної пожежі в Парадайсі стало коротке замикання і те, що останні три роки в Каліфорнії дуже велика засуха, мало випадає дощів.

Таку пожежу я гасив у 2010 році в Сан-Бруно. Тоді маленьке містечко згоріло від вибуху газової труби.

— Яка ситуація тепер у зоні пожежі в Парадайсі та в Сакраменто також?

— Вогонь уже погас. Дощ допоміг. Повітря від дощу вже чисте. На даний час тут ще дуже багато зниклих безвісти — близько 800 людей. Знайшли лише близько 80-100 чоловік.

Завдяки дощу ситуація стала набагато краща, ніж була кілька днів тому. Розвіявся  дим, стало набагато легше дихати. На даний момент все ще продовжуються пошукові роботи і знаходять тіла тих, хто загинув. Остання цифра — було знайдено 88 тіл тих,  які не могли вибратися зі своїх домів або загинули прямо у своїх автомобілях.

— Що розповідали твої колеги, які були на виїзді в Парадайс?
— Колеги зі станції були шоковані, казали, що все буквально палахкотіло, як вони приїхали туди, це схоже на фільми про Армагедон.

— Чи доводиться тобі поєднувати твою професію і служіння під час викликів? Чи доводилося тобі молитися за людей і свідчити їм про Христа? Чи не забороняють тобі це робити старші по службі?

— Так, бувають такі моменти, тому що я не лише пожежник, а й парамедик (медпрацівник). Коли, наприклад, я супроводжую пацієнта, який намагався покінчити зі своїм життям, то свідчу йому. Розмовляю й з іншими людьми, які потрапили в складні обставини. Поки що мені не забороняли свідчити, тому що серед американців дуже багато християн. І коли ти починаєш спілкуватися з потерпілим, то дуже швидко можеш визначити віру людини або ж її відсутність.  

— Яка духовна атмосфера серед людей в зоні пожежі, і чи ця ситуація не сприяла пробудженню серед людей у Каліфорнії?

— Наразі складно судити про це. Знаю лише те, що в нашій церкві люди дуже щедрі й зібрали для допомоги постраждалим 34 тис. доларів. І таких жертвенних церков та людей дуже багато. Християни, звичайно ж, замислюються над тим, що відбулося. Та й інші люди також переглядають свої пріоритети.

Розмовляв Юрій Троць

Читайте також: Священик з 30 вірянами врятувався у храмі під час пожежі в КаліфорніїДодати коментар

Пожертвувати