Історія

Шлях офіційного становлення християнської місії «Голос надії» розпочався в березні 1989 року в радянській Україні. Хоча ідея її створення з’явилася набагато раніше. В кінці 80-х років молодь Луцької церкви, сповнена духом місіонерства, виступила з ініціативою почати євангелізаційну роботу за межами церкви. Особливим поштовхом до створення першої євангелізаційної групи стала конференція в Києві в лютому 1990 року, де волинська молодь дізналася, що така група вже діє при Одеській церкві ХВЄ. Перші масові євангелізації в Луцьку відбулися з нагоди святкування тисячоліття хрещення Русі — в будинку культури, парку імені Лесі Українки, на Замковій та Театральній площах. Зрештою, до євангелізаційної праці приєдналися багато церков області.

Перше хрещення у Воркуті, 1991
ІІІ Місійна конференція, старші служителі благословляють місіонерів на служіння, 1993
Гурт "Євангельський голос" проводить
євангелізацію у Черкасах, 1994


Так, було вирішено створити місію і об'єднати місіонерські групи та окремих місіонерів, які на той час самостійно працювали в багатьох місцях Радянського Союзу. Засідання щодо створення місії відбулося в березні 1990 року в домі молитви села Рованці. Директором місії обрали Миколу Синюка, заступниками — Петра Янюка, Віктора Наумчика, згодом — Євгена Мельничука і Павла Цвора. Серед ентузіастів створення місії були Віктор Наумчик, Ярослав Миронюк, Лариса Оніщук, Євген Абрамович, Володимир Середюк, Іван Чоботарьов (автор місійної емблеми), Михайло Радзивилюк, Сергій Лінник, Василь Пархотюк та багато інших. Перший офісом місії стала маленька кімната в підвальному приміщенні «Церкви Христа Спасителя» на вул. Вороніхіна в Луцьку. Саме тут у лютому 1991 року побачив світ перший номер газети «Голос надії» (тираж 4000 примірників, редактор Павло Романець).

Хрещення у с. Кильмезь, 1994

Голос надії. Історія місії

Гурт "Євангеліст", перша поїздка в Комі, 1990

Голос надії. Історія місії

Причастя при завершенні IV Місійної конференції у м. Дзержинську, 1995

Голос надії. Історія місії

Місіонери біля дому молитви с. Кильмезь

Голос надії. Історія місії

Заступник директора місії Віктор Наумчик, виступ на ІІІ Місійній конференції

Голос надії. Історія місії

Місіонери, які розпочинали працю в Нижньогородській області

Голос надії. Історія місії

Євангелізацію в м. Луцьку проводять євангелісти Вальдемар Сардачук та Іван Мортес, 1994

Голос надії. Історія місії

Хрещення на березі р. Казанка, м. Казань, 1991

Голос надії. Історія місії

Одна з перших євангелізацій на стадіоні в м. Луцьк

Першим офіційним працівником місії «Голос надії» в Росії став Володимир Гoленко з Ківерець (помер у 1991 році). Заснування місії дозволило значно активізувати працю в уже існуючих місіонерських точках, зокрема: в Удмуртії (Микола Климчук і Анатолій Якушевський), в Карелії (гурт «Світло для світу» на чолі з Павлом Цвором), у Комі краї (гурт «Євангеліст» на чолі з Федором Величком), в Якутії (гурт «Одне серце» на чолі з Олександром Головієм), у Нижньогородській області (гурт на чолі з Аркадієм Олешем), в Татарії (гурт з Нововолинської церкви на чолі з Анатолієм Редьком). На середину 1992 року місіонерські групи працювали вже у шести регіонах Російської Федерації: Карелії, Комі, Татарії, Удмуртії, Якутії, Нижньогородській області, а також в Абхазії. Вже в першій конференції місії «Голос надії», що відбулася 22 червня 1991 року в м. Луцьку, взяли участь представники 11 євангелізаційних груп, які працювали на Волині і за її межами. Відтоді місіонери щорічно збираються разом, щоб поділитися досвідом та обговорити проблеми, які неминуче виникають під час служіння в різних країнах серед багатьох націй, етнокультур, релігій.

Голос надії. Історія місії

Євангелізаційний гурт "Авен-Езер"

Голос надії. Історія місії

Один із перших місіонерів у Якутії Віктор Балик (другий зліва)

Голос надії. Історія місії

Хрещення на Волзі, с. Чорний Яр, проповідує Віктор Савчук

Голос надії. Історія місії

Євангелізація в Інті, 1990

Голос надії. Історія місії

Зустріч місіонерів із Ярлом Пейсті

Голос надії. Історія місії

Перше хрещення в Інті, 1991

Голос надії. Історія місії

Євангелізаційний гурт, м. Ангарськ

Голос надії. Історія місії

Хрещення у м. Костомукша

Голос надії. Історія місії

Після хрещення у м. Конотоп, 1994

Голос надії. Історія місії

Стадіон, м. Луцьк, 1990

Голос надії. Історія місії

V Місійна конференція, м. Горохів, 1996

Голос надії. Історія місії

Біблійний урок в загальноосвітній школі м. Дзержинськ, викладає Аркадій Олеш

Місіонерська праця розширювалася, з’явилися нові точки у Сумській області, Республіці Марій-Ел, Чувашії, Кіровській, Свердловській, Мурманській, Астраханській, Іркутській областях, в Мордовії, в Польщі та Болгарії. Нещодавно «Голос надії» почав працю у Рівненській та Тернопільській областях України, а також у Хорватії, Боснії і Герцеговині, Казахстані та Іспанії. У деяких регіонах — Миколаївській області України, у республіках Саха, Мордовія, Карелія, Мурманській, Іркутській, Свердловській, Кіровській, Сахалінській області Росії, у республіці Абхазія (теперішня Грузія), а також у Киргизстані — тепер немає працівників «Голосу надії», хоча в багатьох із згаданих областей залишилися церкви, засновані місіонерами. Впродовж існування місії змінювалися стратегічні напрямки її діяльності. Один із періодів служіння був присвячений регіонам України, де дуже мало церков: Сумській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Луганській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Житомирській, Херсонській, Запорізькій області та Автономній республіці Крим. Події 2014 року внесли свої корективи у працю місії в РФ, у Криму та на тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Одним із актуальних напрямків служіння стали країни Європи.

Голос надії. Історія місії

Перше хрещення в м. Удачний, гурт "Одне серце", 1991

Голос надії. Історія місії

Один із перший місіонерів Іван Чеботарьов

Голос надії. Історія місії

Євангелізація на центральній площі
м. Луцьк

Голос надії. Історія місії

Євангелізація в будинку культури м. Конотоп, співає гурт "Євангельський голос"

Голос надії. Історія місії

Трагічний епізод в історії місії —
смерть Віталія Павлюка

Голос надії. Історія місії

Гурт "Маяк спасіння" під час євангелізаційного туру Польщею

Діяльність місії стала можливою завдяки підтримки спонсорів з України, США, а також церков Волинської області. Тепер «Голос надії» є базовою місією Української церкви християн віри євангельської. Незмінний директор місії Микола Синюк на XIII З’їзді УЦХВЄ був обраний першим заступником старшого єпископа М. С. Паночка, а також за рішенням цього з’їзду рукопокладений на єпископське служіння. З 1996 року редакція газети «Голос надії» стала видавати ще й союзний журнал «Благовісник», а тогочасний редактор газети Юрій Вавринюк став головним редактором журналу. У 1998 році конференцією «Голос надії» був обраний заступником директора місії Віталій Оніщук. У 2000 році редактором газети став Юрій Троць.

Голос надії. Історія місії

Перший редактор
газети "Голос надії"
Павло Романець

Голос надії. Історія місії

Євангелізація в м. Іжевськ, проповідує Микола Климчук

Голос надії. Історія місії

Сухобезводна, дім молитви побудований з ініціативи та за підтримки місії

Голос надії. Історія місії

Служіння милосердя,
Володимир Середюк

На початку роботи місії переважна більшість її працівників не мала спеціальної духовної освіти, місіонерами ставали за покликом серця. Тому в 1999 році запрацювала перша місіонерська школа «Голосу надії», випуск студентів відбувся 10 червня 1999 року. З часу створення та досі основними напрямками діяльності місії «Голос надії» є євангелізація, місіонерство і відкриття нових церков.

Альбом - 20 років місії "Голос надії"

Альбом - 25 років місії "Голос надії"

   

Статистика

- 448 місіонери

- 362 населених пунктів охоплено благовістям

- 14 регіонів України, 8 регіонів Росії, Казахстан, Польща, Болгарія, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Іспанія

- 230 новостворених церков

- 148 споруджених або переобладнаних домів молитви

- 200 недільних шкіл (понад 3000 дітей)

- 139 навчальних закладів, із якими співпрацюють місіонери

- 5 періодичних видань

- 4 радіопередачі

- 4 телепередачі

- 12 центрів реабілітації для алко-, наркозалежних

- 6 будинків для дітей-сиріт

- 31 в’язниця, де здійснюється благовістя

- служіння людям з інвалідністю, малозабезпеченим, бездомним

 

 



Пожертвувати