ВРРО пропонує встановити День свободи совісті та віросповідання

16.04.2019
0
302

Національний календар державних свят в Україні невдовзі хочуть поповнити Днем свободи совісті та віросповідання, запровадження якого ініціювала Всеукраїнська Рада релігійних об’єднань за сприяння Українського інституту національної памʼяті. На цьому наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович під час останнього круглого столу в Укрінформі, повідомляє Укрінформ.

«Комуністичний режим провадив репресивну політику проти українців. Репресії не обмежувалися тільки національним чи соціальним чинниками — був ще й чинник релігійний, їх намагалися знищити за їхні віросповідання. Жертвами ставали фактично всі віросповідання... Одним з інструментів формування національної пам’яті є створення державного календаря — календаря важливих дат, свят, які відзначаються на державному рівні... Через це, коли представники Всеукраїнської Ради релігійних об’єднань запропонували запровадити окремий день для вшанування тих, хто стали жертвами за релігійною ознакою, ми це підтримали», — сказав Володимир В’ятрович.

Своєю чергою вiце-президент громадської організації «Українська асоціація релігієзнавців», завідувач відділу філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович наголосила, що запровадження такого дня на сьогодні є надзвичайно актуальним.

«Ми тривалий час думали про те, що необхідно відзначати такі важливі цінності, як свобода совісті і свобода віросповідання. Зараз настав особливий час — час непевності, соціальних і політичних переживань, страхів — і розмова про свободу світогляду, свободу совісті і віросповідання є, як ніколи, важливою», — підкреслила Людмила Филипович.

religion.in.ua

 Додати коментар

Пожертвувати