ВРЦіРО домовилася з Прем’єр-міністром реагувати на демографічну кризу

30.04.2021
0
138

23 квітня 2021 року в Києві відбулася зустріч Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. ВРЦіРО звернула увагу міністра на демографічну кризу, яка згідно статистичних даних протягом трьох останніх десятиліть впливає на різні сфери суспільного життя: економічну, соціальну, політичну, освітню.

«Питання, яке потребує уваги — формування цілісної, довгострокової сімейної політики держави, подолання демографічної кризи, яка триває вже третє десятиліття. На наше спільне переконання без цього більшість реформ втрачають сенс. Якщо протягом життя одного-двох поколінь населення України скоротиться вдвічі, а потім український народ демографічно просто зникне — для кого будуть потрібні плоди реформ?» — зауважив Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній.

З метою реагування на демографічну кризу ВРЦіРО запропонувала Кабінету Міністрів України: провести підготовчу роботу зі спеціалістами, експертами, батьківським середовищем, релігійними організаціями з вивчення пропозицій щодо подолання демографічної кризи; невідкладно утворити центральний орган виконавчої влади (міністерство чи державну службу) з питань сімейної політики та подолання демографічної кризи; розробити із залученням батьківської громадськості та релігійних організацій та ухвалити на засіданні Кабінету Міністрів комплексну програму подолання демографічної кризи з необхідним для її реалізації фінансуванням з Державного бюджету України.

«Якби держава комплексно реалізовувала державну політику підтримки сімей, материнства і батьківства, захищала кожну вагітність від аборту не менше ніж безпритульних тварин та виділила хоча б половину коштів, які витрачаються на просування Стамбульської конвенції та ініціативи Партнерства Біарріц з небезпечною гендерною самоідентифікацією, то в Україні демографічна ситуація вже давно б значно покращилася» — заявив Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко.

Головуючий у ВРЦіРО Блаженніший Святослав подякував голові Уряду за налагодження постійної взаємодії з багатьма профільними міністерствами з цієї та іншої проблематики, проте нагадав про попередню домовленість щодо розробки законопроекту, спрямованого на заборону комерційного сурогатного материнства. «Треба перешкодити торгівлі людьми, зокрема немовлятами. Це ганебне явище має припинитися в Україні» — наголосив Блаженніший Святослав.

Крім цього, під час зустрічі ВРЦіРО та глави Уряду України йшла мова про низку важливих для релігійних спільнот законопроєктів і ініціатив: про правове регулювання діяльності капеланів (військових, медичних, пенітенціарних), збереження постійного користування землею для релігійних організацій (стаття 92 Земельного кодексу України), забезпечення справедливих цін на природний газ та електроенергію для нормального функціонування релігійних громад та їхніх соціальних закладів, протидію домашньому насильству без просування гендерної ідеології.

vrciro.org.ua

 Додати коментар

Пожертвувати