Відкриття дому молитви в Гуті-Лісівській

01.11.2020
0
189

18 жовтня 2020 року одне з невеликих поліських сіл Маневиччини Гута-Лісівська приймало гостей з нагоди відкриття дому молитви. На свято приїхали не лише віруючі з сусідніх сіл, але й з області та України. Гуту відвідали посадовці — народний депутат ВРУ Ірина Констанкевич, виконуючий обов’язки голови Маневицької РДА Андрій Бурак та голова сільської ради Віталій Шмигельський.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, єпископ Волинського об’єднання ХВЄ Михайло Близнюк, його заступник у Маневицькому регіоні Анатолій Тарасюк та відповідальний за місіонерське служіння Володимир Величко звершили посвяту будівлі, а також рукопокладення новообраного служителя — Миколи Ковальчука, який із командою місіонерів уже п’ять років працює в цьому селі.

Служіння в Гуті почалося в 2015 році після випуску місіонерської школи. Спочатку орендували будинок, у якому проводили зібрання, недільну школу, спілкування. Хатина могла вмістити біля трьох десятків людей. Також проводили дитячі табори. За п’ять років ті, хто ходив до недільної школи, стали членами церкви. Є люди, які тісно спілкуються з християнами, ходять на богослужіння, але ще не прийняли водного хрещення. Церква в Гуті налічує сьогодні чотирнадцять членів. Працює місіонерська група з чотирьох чоловік: Миколи та Аліни Ковальчуків, Ольги Дячишиної та Давида Оксенюка.

Згідно з розповідями літніх людей, ще в 50-х роках минулого століття на засланні покаявся житель села Іван Оксенюк, який був засуджений за допомогу «хлопцям із лісу». Коли повернувся, то прийняла навернулася до Бога і його дружина. Багатодітна родина Оксенюків роз’їхалася по світі. Дехто з них проживає у м. Вараш. На початку шістдесятих років в селі оселилася ще й багатодітна сім’я Івана Захарчука. Він із дружиною були членами євангельської церкви Будок. За організацію домашніх груп та водного хрещення його було засуджено. Згодом родина переїхала до с. Рованці, що поблизу Луцька, а звідти — до США. Івану Захарчуку вже 91 рік.

Згадують місіонери з вдячністю Марію Скиданюк, яка трагічно загинула у 2015 році. Вона вірила, що в селі буде євангельська церква, і передала віру своїй родині та молодим місіонерам. Дев’яносторічна мама Марії приїхала до місіонерів із родичами і попросила, щоб на землі дочки збудували будинок для богослужінь. У 2018 році розпочалося будівництво. І тепер Гута має власний дім молитви.

Інна Мельник, vhve.com.ua

 Додати коментар

Пожертвувати