Співпрацівника «Голосу надії» Михайла Романа рукопоклали в сан єпископа
14 грудня 2024 року в церкві «Нове життя» м. Полтава відбулася звітна конференція Полтавського обласного об’єднання УЦХВЄ, яка зібрала понад 100 делегатів. Зокрема, у заході взяли участь старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок, старші пресвітери обласних об’єднань Віктор Клець (Сумщина), Віталій Малишевський (Черкащина), Віталій Гавула (Чернігівщина), Ілля Герасим (Харківщина), Михайло Мокієнко (Дніпропетровщина), а також директор Департаменту місій Микола Синюк та почесний єпископ Михайло Паночко.
Особливою частиною конференції стало рукопокладення старшого пресвітера Полтавського об’єднання УЦХВЄ та співпрацівника місії «Голос надії» Михайла Романа у сан єпископа. Священнодію звершували Анатолій Козачок, Михайло Паночко, Михайло Мокієнко та Микола Синюк.
«Коли ми говоримо про служіння — незалежно якого рангу, на якій позиції — воно розцінюється мною в першу чергу як відповідальність. У даному випадку мова про те, що потрібно наглядати, вести, служити. Потрібно зберегти і примножити. З іншого боку — це також можливість. Можливість впливу, розвитку, компетенції. Я дякую Богу, що він дає мені відповідальність і можливість продовжувати справу місії, відкриття нових церков, опіку і зрощення служителів. Рукопокладення стало для мене певним підсумком усього шляху служіння, який був до цього» — ділиться Михайло Роман.
«Уже близько десяти співпрацівників місії «Голос надії» рукопокладені в сан єпископа. Тож якщо «хто єпископства бажає», то місіонерство — дуже гарний майданчик для того, щоб розвиватися як служитель і досягати успіху. Апостол Павло казав: «хоч би ви мали десять тисяч наставників у Христі, та отців не багато». Бажаю Михайлу Степановичу бути справжнім батьком для служителів Полтавщини, людиною, яка може зрозуміти, поспівчувати, підтримати» — каже директор місії Микола Синюк.
Довідка:
Полтавщина була однією з т. зв. «експериментальних областей» з викорінення релігії в СРСР. Збереглися дані 30-х і навіть 60-х років про протестантські церкви, які нараховували сотні християн. Але в 90-х, коли розпався радянський союз і відкрилася свобода для благовістя, у більшості населених пунктів Полтавщини вже не було ні євангельських церков, ні окремих вірян.
З 2000 року місія «Голос надії» розпочала активну працю в Полтавській області з метою утворення нових церков. Зокрема, у 2000-му в Полтаву переїхали Степан Павлусь, перший старший пресвітер області та пастор новоствореної церкви «Нове життя», та Михайло Роман, який координував служіння місіонерів на Полтавщині. У 2004 році він був рукопокладений на пастора, а у 2017 році — обраний старшим пресвітером обласного об’єднання церков.
Після відкриття церкви в Полтаві стали організовувати общини в районних центрах та навколишніх селах. Активно розвивали соціальний та гуманітарний напрямки, працювали в інтернатах, лікарнях, школах, виправних закладах, служили малозабезпеченим категоріям населення, а також людям, залежним від алкоголю та наркотиків. У 2009 році було відкрито Полтавську богословську семінарію для підготовки служителів.
Згідно останніх статистичних даних, сьогодні в області налічується 81 церква (1697 членів), діють 13 відділів служіння, працює 61 місіонер, тривають будівельні проєкти.
Детальніше про звітну конференцію: chve.org.ua
Фото Геннадія Андросова