Щаслива родина – міцна Україна!
Форум сім’ї в Києві зібрав 700 учасників

14.03.2018
0
493

Близько 700 небайдужих українців з різних областей зібрались 14 березня на Всеукраїнський форум сім’ї, який пройшов в Українському Домі в Києві. Громадські діячі, освітяни, політики, представники різних релігійних конфесій та науковці під час заходу вирішували багато питань, пов’язаних зі станом сімей в Україні.

Що робити з агресивним впровадженням гендерної ідеології на всіх рівнях? Як не допустити зміни до Конституції, за якими лобісти вимагають у статті 51 записати “Кожен має право на шлюб”, вилучивши з речення слова “чоловік” та жінка”? Як підвищити народжуваність серед населення (адже за 2017 рік українців стало на 200 тис. менше)? Як знизити рівень розлучень, яких на даний момент в Україні майже 60 %. Яким чином зупинити надмірну сексуалізацію серед підлітків через “нав’язані” освітні програми?

На ці та багато інших питань шукали відповіді та розроблювали конкретні кроки учасники форуму під час пленарних сесій, круглих столів та в секційних класах разом з експертами-практиками.

Сімейний прогноз або камо гредеши, Україно?

Почався форум з озвучення статистичних даних про стан українських родин за останні роки. Цифри та факти експерти навели невтішні.

Чисельність дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2016 рік становила понад 71 тис. Серед перепон для народження бажаного числа дітей респонденти на перше місце поставили погане матеріальне забезпечення та відсутність належних житлових умов. 1,5 % пар навіть не планують жодної дитини.

Народжуваність українців, на жаль, з 1991 року не досягає необхідного для збереження населення рівня.

Однією з найбільших проблем української сім’ї вже довгий час є нестабільність шлюбних взаємин – існує дуже високий рівень розлучень серед населення: понад 130 тис. пар розривають стосунки щорічно.

Серед основних викликів, які потребують негайного втручання з боку представників всіх сфер суспільства, експерти назвали три: непідготовленість молоді до шлюбу, нав’язування Україні антисімейних норм, чинні проблеми в шлюбах.

Хто ж на державному рівні опікується сім’ями?

З наведеними вище викликами, в першу чергу, організатори та учасники форуму змагатимуться у законотворчій площині. Для цього необхідно створити Міністерство у справах сім’ї, яке візьме на себе значну частину питань з проблем родин.

“На сьогодні у виконавчій владі відсутня організація, яка б безпосередньо займалася питаннями сім’ї. Немає жодного міністерства, в назві якого було б присутнє слово “сім’я”. Ми закликаємо уряд створити державне агентство, державну службу з питань сім’ї, які б координували зусилля місцевого самоврядування”, – заявив координатор форуму, депутат Верховної Ради України, Павло Унгурян.

Серед присутніх були представники багатьох політичних партій, які звернулись до учасників форуму з вітальним словом, а ще пообіцяли “натискати на правильні кнопки” під час сесійних голосувань із питань сім’ї. Йдеться про збереження чинної редакції 51 статті Конституції, вилучення з Кодексу законів про працю словосполучень “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”, припинення спроб ратифікувати Конвенцію ради Європи, заборону пропаганди різних видів девіантної статевої поведінки у формі “гей-парадів”, створення Міністерства у справах сім’ї тощо.

Почути голос громади

Науковці, освітяни, церковні та громадські діячі не залишились осторонь гострих сімейних питань заради захисту українських родин. Найбільш активні з них відвідали форум та внесли конкретні пропозиції.

За думкою одного з доповідачів форуму – доктора юридичних наук Марини Медведєвої, захисникам прав українських сімей слід дотримуватись спокійної риторики під час відстоювання родинних цінностей, ґрунтовно вивчати всі державні та суспільні нововведення та займатись методично-просвітницькою діяльністю.“Так склалось, що я викладаю курс з гендерних понять, під час якого ми зі студентами розглядаємо питання дискримінації жінок та чоловіків, права ЛГБТ, законності абортів тощо. Я навожу студентам факти з психологічної, медичної точки зору. Далі ми вивчаємо всі аргументи “за” й “проти” – і студенти самі роблять висновки”, – сказала професор під час свого виступу.

Ольга Романенко, викладач університету та громадська діячка, навела цікаві факти про те, яка існує кореляція між сімейними цінностями та економічним процвітанням компаній та країн: “Цінності людини є незмінними, як в сімейному житті, так і в громадському чи бізнесовому. Чесні у родині чоловіки й жінки так само поводять себе і в бізнесі: не обманюють, не зраджують, не крадуть. Та, на жаль, за статистикою, в Україні все ще існує “феномен аморальності більшості”. За даними Є. Головахи з Інституту соціології, 70% людей готові сказати неправду заради кар‘єрного росту, а 80% – заради вигоди на роботі ”.

“Більшість соціальних потрясінь мають у собі корінь “безбатьківство”. Наприклад, 95 % ув’язнених чоловіків не мали батька чи стосунків з ним, – продовжив тему Роман Голованов, координатор секції “Відповідальне батьківство”. – Роль батька значно ширша, ніж та, яку нав’язав нам засновник журналу “Плейбой”, тому ми маємо розказати чоловікам про їхню духовну, моральну сторони особистості”.

Представники освіти зі свого боку запропонували готувати викладачів таким чином, щоб кожен шкільний предмет міг нести родинні цінності. Так дівчатам у школі, на їхню думку, вчителі повинні розповідати про найголовніше покликання у житті жінки – бути мамою, а вже потім реалізовуватись у кар‘єрі, бізнесі.

Зі свого боку представники церков та різних громадських організацій пообіцяли вести широку просвітницьку діяльність, прищеплювати сімейні цінності, проводити необхідні заходи та активно долучатись до масових акцій на захист сім’ї. А таких планують найближчим часом велику кількість: Тиждень подружжя, Хода на захист родин, вуличні сімейні фестивалі, День батька тощо.

В кінці заходу учасники Всеукраїнського форуму сім’ї підписали Резолюцію та ухвалили план заходів, які планують у найближчі місяці провести активісти в майже усіх обласних містах України. І як сказав один із представників духівництва під час форуму: “Все найкраще людина отримує в родині”, так і будемо вірити в міцні, щасливі та заможні українські сім’ї в найближчому майбутньому.

Організатори Всеукраїнського форуму сім’ї:

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій;

Міжфракційне депутатське об’єднання Верховної Ради «За духовність, моральність і здоров’я України»;

Коаліція «Батьківство – Україна»;

Рух «Україна за сім’ю»;

За підтримки Міністерства молоді та спорту України

 

Ольга Бідненко, poklik.orgДодати коментар

Пожертвувати