Презентовано ювілейне видання
про історію п’ятидесятництва в Україні

30.09.2021
0
236

16 вересня 2021 року в Києві презентовано науково-популярне видання про історію п’ятидесятництва в Україні, яке присвячене 100-річчю п’ятидесятницького руху в Україні.

На презентації видання в агентстві УНІАН видавець Ігор Степурін повідомив, що книга «Історія п’ятидесятництва в Україні» підготовлена групою дослідників та видана за підтримки видавництва «Саміт-книга» і вона є частиною ювілейної програми святкування 100-річчя п’ятидесятницького пробудження в Україні.

Доктор філософських наук, дослідник історії протестантизму Михайло Мокієнко зазначив, що ювілейне видання містить систематизований історичний матеріал від зародження п’ятидесятницького руху до кінця 80-х рр. ХХ ст.

«Особливу увагу звернено на релігійний та політичний контекст становлення п’ятидесятництва, діяльність першопрохідців та ідейних натхненників, місійну активність та інституційний розвиток руху. Також розглянуті особливості державної політики в релігійній сфері, регіональні виміри п’ятидесятництва, його богословські трансформації в досліджуваний період», — підкреслив він.

М. Мокієнко сказав, що ця книга показує перехід п’ятидесятників «від гнаної меншості до впливової меншості». За його словами, святкуючи ювілей, необхідно зосередитися на витоках — «на місійному складнику руху, на суспільному впливі, діалогічності та інших наголосах, втрачених у 1950-1960-х роках. Адже хибне сприйняття п’ятидесятництва й сьогодні домінує в певних колах».

М. Мокієнко зауважив, що дуже важливо відновити історичну справедливість стосовно п’ятидесятників, безпідставно дискредитованих у добу атеїзму. За його словами, тепер для цього є всі передумови, оскільки відкрито доступ до всіх архівів, можна реабілітувати досі не реабілітованих.

Над книгою працювали зокрема кандидат філософських наук Олег Борноволоков, який написав початкові розділи, дослідник історії п’ятидесятництва Дмитро Коваль, який більше спеціалізується на дослідженні західноукраїнського п’ятидесятництва, кандидат філософських наук Михайло Хром’як, який досліджує цей рух на Закарпатті.

Письменниця Надія Гербіш сказала, що дуже важливо зрозуміти, чому радянська пропаганда намагалася дати цьому руху наліпку «сектанти», щоб оцінити цей рух. Адже відверте проговорення проблемних питань веде до швидшого порозуміння й розвитку.

Видавець І. Степурін повідомив, що книга обов’язково буде в церквах, а також у книжковому інтернет-магазині Yakaboo і на сайті видавництва «Саміт-книга».

Ігор Степурін сказав, що така книга може з’явитися і в книгарнях, якщо вони висловлять таку зацікавленість. За його словами, наклад книги — 3000 екземплярів.

На презентації видання український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук Ігор Козловський, який пройшов полон так званої «ДНР», зауважив, що дуже важливо, щоб діяльність цього руху була досліджена в незалежній Україні. За його словами, саме п’ятидесятники на окупованій території Донбасу були стійкими в своїх поглядах і надавали підтримку.

У відповідь Михайло Мокієнко сказав, що в найближчий час може бути підготовлено дослідження діяльності цього руху в сучасний період.

Глибоке знання історії дає можливість бачити сьогодення під особливим кутом, відповідно реагувати на насичені й суперечливі події в нашій країні та молитися за Україну як за народ, як за державу, як за  територію.

press.unian.uaДодати коментар

Пожертвувати