Коли радіє Небо
У Дніпрі охрестили близько п’ятисот новонавернених християн

23.07.2018
0
443

Ще із самого ранку 22 липня на березі Дніпра біля пам’ятника Магдебурзькому праву було людно. Останні приготування сцени, репетиція оркестру і… тиха молитва про погоду.

Дощ перестав мрячити десь о пів на десяту, перед тим як колона охрещуваних у білих одежах рушила вниз по Володимирському узвозу до пам’ятника Магдебурзькому праву. Коли всі зайняли свої місця і заспівав хор, сонце осяяло всю кількатисячну громаду.

Півтисячі хрестили уперше

Таке масштабне водне хрещення, яке приурочили до 1030-річчя Хрещення Київської Руси-України, братерство українських п’ятидесятників проводить уперше. Близько п’ятисот новонавернених християн (здебільшого це молоді люди) приїхали з різних областей України, щоб в урочистій обстановці публічно засвідчити свою віру та обіцяти служити Богові в добрій совісті.

Відкриваючи урочистість, ведучий, пастор Юрій Кулакевич сказав до охрещуваних: «Радіємо разом із вами, брати і сестри, що ви, повіривши у своєму серці, готові цю віру засвідчити своїми вустами перед  людьми і Богом».

У молитві про благословення заходу присутніх повів перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок. Молитву за владу в Україні здійснив єпископ Олександр Бабійчук, за духовне відродження нації – єпископ Юрій Веремій, за мир в Україні – старший пресвітер церков ХВЄ Рівненщини Олександр Коток.

День, який увійде в історію

Звертаючись до охрещуваних, старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, ініціатор цього урочистого зібрання,  зазначив, що це хрещення – історична подія для всієї країни.

«Київський князь Володимир, політичний діяч, свого часу дійшов висновку, що в країні, у якій люди поклоняються ідолам, успішного суспільства, процвітаючої держави не збудуєш. Він був переконаний, що, власне, християнська віра кардинально змінює людське серце, – сказав старший єпископ. – Сьогодні унікальний день, він увійде в історію: як нашу особисту, в історію Церкви, так і, я молюся, щоб він увійшов в історію нашої країни».

За словами Михайла Паночка, у цей день сотні людей публічно засвідчили свою віру в Ісуса Христа як особистого Спасителя. Вони ніби продовжують добру традицію, започатковану князем Володимиром 1030 років тому. Тим самим нагадують сьогодні усім українцям про наше історичне християнське коріння та спонукають нас рухатися до Бога і з Богом.

Хрещення за євангельською традицією

Після урочистого богослужіння служителі, які мали хрестити, та охрещувані (усі в білих одежах – як символ чистоти і святості) перейшли через пішохідний міст на Труханів острів, де відбулося святе водне хрещення. Проводили його за євангельською протестантською традицією, яка наслідує першоапостольську практику повного занурення у воду. Хрещення проводиться по вірі в Ісуса Христа у свідомому віці.

Попри іще одну невелику зливу, яка накрила береги Дніпра, серця присутніх сповнила радість від присутності Неба на землі, коли сотні людей одночасно віддали себе на служіння Богу.

До речі, згідно із переказами, саме неподалік від цих місць князь Володимир хрестив киян у 988 році. Як відомо, з приходом християнства на Київські землі тут розпочалась ера розбудови сильної держави. Пам’ятник Магдебурзькому праву стоїть як нагадування про вплив Євангелія на народи.

chve.org.ua

 

 Додати коментар

Пожертвувати