Гоніння на християн відбуваються в 144 країнах світу

20.07.2018
0
508

Недавні дослідження показали, що ворожість у сфері релігії зростає у всьому світі, оскільки другий рік поспіль набирають обертів обмеження для християн з боку урядів різних країн, а також почастішали випадки нападу на християн, винуватці яких залишаються безкарними.

Дев'яте щорічне дослідження центру Pew, результати якого були опубліковані 12 липня 2018 року, показало, що в 2016 році в 198 країнах світу в тому чи іншому вигляді мали місце гоніння на християн. Незалежно від того, чи запроваджують уряди цих країн закони, ворожі до релігії, чи ні, гоніння, що здійснюються проти релігійних меншин в цих країнах, стрімко наростають, повідомляє Седмица.

Понад чверть (28%) країн з представлених у списку мали «високий» або «дуже високий» рівень державних обмежень щодо релігії в 2016 році, що на 25% більше, ніж роком раніше, говориться в доповіді центру Pew. Країни в цих категоріях набрали не менше 4,5 балів за індексом урядових обмежень (за 10-бальною шкалою, заснованою на 20 показниках державної політики проти релігійного самовираження, від заборон до прямих фізичних нападів на релігійні громади).

Південно-східна азіатська країна Лаос перейшла в категорію країн з «дуже високим» рівнем обмежень в сфері релігії в 2016 році через введення нової політики, яка дозволяє уряду зупинити будь-яку релігійну діяльність, яку вона вважає загрозою законам чи звичаями країни.

Згідно з даними дослідження, 27% країн світу мали «високий» або «дуже високий» рівень бойових дій, пов’язаних з релігією. Як і індекс державних обмежень, індекс бойових дій, який використовується дослідниками, визначається за 10-бальною шкалою, що вимірює більше десятка критеріїв бойових дій, таких як міжконфесійна напруженість і тероризм, пов'язаний з релігією.

Приблизно в 10 відсотках країн, де ростуть релігійна неприязнь і обмеження, пропагуються націоналістичні погляди. «У 16% країн, зазначених у звіті, організовані соціальні групи використовують націоналістичну риторику проти релігійних меншин», — зазначила дослідник Катаянг Киши.

Найбільш переслідуваними релігійними групами з боку уряду або соціальних груп були християни і мусульмани — два найбільших релігійних напрямки в світі. У 2016 році християни зіткнулися із загальною соціальної ворожістю і державними обмеженнями в 144 країнах, мусульмани — в 142 країнах.

maranatha.org.ua

 

 Додати коментар

Пожертвувати