«7 днів на тиждень, 24 години на добу»
Відкриття «Сімейного центру» в Брусилові

23.10.2021
0
539

16-18 жовтня 2021 року в м. Брусилів, на вул. Михайла Лермонтова, 9в, відбулися святкові заходи з нагоди відкриття «Сімейного центру», який побудований зусиллями Церкви християн віри євангельської с. Хомутець, щоб реалізовувати багато соціальних служінь для Брусилівської територіальної громади. Про цей захід і сам «Сімейний центр» розповів Сергій Тарасюк – пастор церкви с. Хомутець та місіонер «Голосу надії».

Які саме служіння реалізовуватиме «Сімейний центр»? Насамперед у ньому діятиме «Школа життя», у якій проводитимуться різноманітні гуртки, які діти вибиратимуть самі, а саме: англійська мова, рукоділля, робототехніка, кулінарія, швейна справа і гурток «Майстер». Зокрема викладатиметься християнська етика.

Проводитиметься робота з сім’ям, які перебувають на межі розлучення чи можуть бути позбавленими батьківських прав. Є інформація, що в Брусилові щомісяця 1-2 сім’ї позбавляються батьківських прав. Таким сім’ям надаватиметься духовна та інша консультативна допомога.

Діятиме благодійна їдальня, у якій діти з малозабезпечених, багатодітних та інших сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримуватимуть повноцінні гарячі обіди. Вони зможуть отримувати ці обіди з понеділка до п’ятниці, а також побувати на уроці християнської етики та записатися в будь-який гурток «Школи життя». 

Наступне служіння – «Словом та ділом». Воно був започатковане в березні 2020 року, під час карантину. Тоді церкві було відкрито, щоб звернули увагу на сиріт, вдів, одиноких, на дітей із інвалідністю, на інтернатівців, атовців, переселенців – загалом на 9 категорій людей. І коли християни стали відвідувати таких людей у Брусилівській ТГ (а громада нараховує 37 населених пунктів), то побачили, що їхні можливості набагато менші, ніж потреби людей. Тому було прийнято рішення побудувати на території Центру приміщення, куди люди зможуть принести хороші, але непотрібні їм речі, а потім задіяні в служінні християни передаватимуть їх тим, хто потребує. 

Ще одне зі служінь – соціальний гуртожиток. Церква с. Хомутець уже довго працює з інтернатами, і було звернено увагу на те, що їхні випускники після здобуття професії не мають куди повертатися.  Тому в Центрі підготовані кімнати, у яких вони зможуть тимчасово жити, допоки не одружаться чи здобудуть своє житло. З ними буде проводитися робота з адаптування в суспільстві. Сюди зможуть прийти й ті, хто переживає насильство в сім’ї чи втратив житло через пожежу тощо.

Працюватиме логопедичний кабінет для дітей із порушенням мовлення.

У процесі роботи Центру можуть додаватися інші служіння.

Також «Сімейний центр» має зал для проведення богослужінь. У ньому постійно проводитимуться зібрання, на які запрошуватимуться ті, хто приходить у Центр. Із людей, які виявлять бажання служити Господу, буде створюватися нова церква.

Перший день заходу (16 жовтня) був присвячений зацікавленим батькам і дітям. Відбулася церемонія відкриття «Сімейного центру» з офіційним перерізуванням стрічки. Прозвучало багато вітань. Зокрема від голови Брусилівської ТГ Володимира Габенця та його заступника Світлани Приходько. Для дітей була підготовлена відпочинкова програма: ігри, батути, солодка вата, попкорн і таке інше. А в центральному залі проведено усну та відео-презентацію служінь, які будуть реалізовуватися в «Сімейному центрі». Після цього присутні мали можливість оглянути класи й інші приміщення Центру та заповнити відповідну анкету.

На другий день (17 жовтня) відбулося загальне зібрання, на якому було презентовано «Сімейний центр», прозвучали вітальні слова від місіонерів, служителів (зокрема від старшого пресвітера Житомирського об’єднання ЦХВЄУ Руслана Юзюка й директора місії «Голос надії» єпископа Миколи Синюка) та було звершено ними молитву посвяти Центру й молитву за тих, хто працюватиме в ньому. Присутні дякували Богові за пройдений перший етап – етап будівництва. Завершився захід екскурсією по Центру та фуршетом для гостей.

На третій день (18 жовтня) «Сімейний центр» відвідали депутати Всеукраїнського, обласного і місцевого рівнів та керівництво ТГ. 

За словами Сергія Тарасюка, соціальні проекти розширюють можливості євангельських християн, зокрема місіонерів, викликають до них довіру, руйнують стереотипи про них як про сектантів, бо люди бачать їхню відкритість, доброзичливість, жертовність, а також відповідний освітній рівень. Крім того, такі проекти, як «Сімейний центр», стають площадкою для реалізації дарів та талантів тих християн, які прийшли в церкву внаслідок служіння місіонерів, що загалом сприяє розширенню Царства Божого.

Для занять у «Школі життя» вже записалося понад 130 дітей. Але цей список не остаточний, бо кожного дня додаються нові люди. Усі, хто причетний до «Сімейного центру», дуже хочуть, щоб він працював 7 днів на тиждень та 24 години на добу.

Як сказав Сергій Тарасюк, у «Школі життя» забажали навчатися діти з різних сіл Брусилівської територіальної громади, тому ведуться перемовини з владою, щоб надала транспорт для їхнього доїзду. 

За словами Сергія Тарасюка, соціальні проекти розширюють можливості євангельських християн, зокрема місіонерів, викликають до них довіру, руйнують стереотипи про них як про сектантів, бо люди бачать їхню відкритість, доброзичливість, жертовність, а також відповідний освітній рівень. Крім того, такі проекти, як «Сімейний центр», стають площадкою для реалізації дарів та талантів тих християн, які прийшли в церкву внаслідок служіння місіонерів, що загалом сприяє розширенню Царства Божого.

Василь МартинюкДодати коментар

Пожертвувати