30 років церкві в Пирятині

23.12.2024
0
174

1 грудня 2024 року церква ХВЄ «Жива надія» в Пирятині Полтавської області відзначала 30-ліття. Під час урочистого зібрання було рукопокладено двох братів на дияконське служіння. Цей святковий захід став заключним у серії ювілеїв церков Полтавщини, які відзначалися цьогоріч.

На святкування приїхали старший пресвітер Михайло Роман, пастори і віряни з Кременчука, Лубен, Оржиці, Лохвиці, Гребінки, Миргорода, Чорнух, а також із Чернівецької, Львівської, Рівненської областей. Серед гостей були священик Іван Микитчук (ПЦУ) та екс-мер Пирятина Дмитро Шаповал.

Зібрання розпочалося хвилиною мовчання — вшанування полеглих воїнів. У своєму зверненні Михайло Роман наголосив, що церква є Тілом Христовим, а її члени — вибраними Богом. Місцевий пастор Володимир Бобик розповів історію заснування церкви в Пирятині, він подякував першим місіонерам, які понад 30 років тому прибули в Пирятин з Кам’янки.

Сьогодні в Пирятині та околицях служать працівники «Доброго самарянина», «Голосу надії» та місіонери від окремих церков. Зокрема, Андрій Загірний (місія «Голос надії»), ще юнаком прийшов до церкви, зацікавившись грою на гітарі, а сьогодні він пастор у Гребінці, батько 7 дітей. Завдяки служінню місцевих братів і сестер виникли церкви у селах Вікторія, Дейманівка, Велика Круча, Яцини та інших.

Екс-мер Дмитро Шаповал розповів про те, як йому вдалося зареєструвати приміщення для дому молитви, що було нелегким завданням у ті часи. А отець Іван Микитчук поділився спогадами, як його прийняли місцеві євангельські християни, коли 26 років тому приїхав до Пирятина відновлювати зруйновану православну церкву. Він висловив подяку за співпрацю, взаєморозуміння та підтримку.

Друга частина служіння була присвячена рукопокладенню двох дияконів — Євгена Броди та Михайла Кійка (чоловіка місіонерки «Голосу надії» Тетяни Кійко). Настанови виголосив єпископ Михайло Роман.

Співом упродовж зібрання служили місцева молодь, діти, а також гурт «Нове життя» з Кам’янки. Завершенням свята стало спілкування за спільним обідом.

Церква в Пирятині, яка стала важливим духовним центром для багатьох людей, продовжує свою місіонерську діяльність, охоплюючи все більше населених пунктів району, надаючи підтримку волонтерам та капеланам.

За матеріалами Геннадія Андросова, chve.org.ua

 



Додати коментар

Пожертвувати