«Використовуючи час…»
ХХХІІ звітна конференція
Волинського об’єднання церков ХВЄ

31.12.2020
0
78

26 грудня 2020 року в новозбудованому приміщені луцької церкви «Спасіння» відбулася 32 конференція Волинського об’єднання церков ХВЄ. Цього разу вона проходила під гаслом «Використовуючи час…»

В кінці непростого 2020 року служителі, звітуючи про успіхи та проблеми та плануючи працю на наступний рік, акцентували увагу на правильному та мудрому використані часу. Це стосується як загальносуспільних подій, так і особистого життя.

«Ми, служителі, завжди у зоні ризику — зауважив у вступній проповіді старший пресвітер Волинського об’єднання церков Михайло Близнюк. — Якщо не будемо уважні, не будемо пильнувати за собою, можемо потерпіти катастрофу… Тому так важливо у нинішньому мінливому світі «поводитися як мудрі, правильно використовуючи час». А мудрий вміє використовувати саме сьогоднішній день, бо завтрашній — не у нашій владі, а минулий не повернути».

Це тему продовжив і Михайло Паночко, старший єпископ УЦХВЄ: «Ніхто так не потребує мудрості як служителі церкви, бо нам Бог доручив Свою отару. А мудрість ми знаходимо у Божому слові. Багато проблем буває через те, що ми не читаємо Біблію, або читаємо вибірково».

Власне тема правильного використання часу червоною ниткою проходила у зверненнях усіх служителів. До присутніх звернулися гості конференції Анатолій Козачок, перший заступник старшого єпископа, Олександр Коток, старший пресвітер Рівненського об’єднання церков, Володимир Якимів, старший пресвітер Львівського об’єднання церков, Сергій Близнюк, пастор зі Львова, Олександр Кузьмич, заступник старшого пресвітера Рівненського об’єднання.

Про повноту Божого часу говорив завідувач місіонерського департаменту УЦХВЄ Микола Синюк. Він зауважив, як важливо розуміти час — для чого Бог робить ті чи інші речі в нашому житті та в історії, і як правильно використати наявні можливості.

Хоча конференція була звітною, більше уваги приділялося духовній частині. Тому було багато проповідей та семінарів про те, як мудро проповідувати Євангелію в суспільстві, що дуже швидко змінюється.

Михайло Близнюк надав короткий звіт про своє служіння та навів статистичні дані по Волинському об’єднанню церков. Так, на кінець 2020 року в об’єднанні налічувалося: 220 церков, у яких було 20 570 членів; пресвітерів — 194 рукопокладених, 64 нерукопокладених; дияконів — 356 рукопокладених, 103 нерукопокладених; церкви мають 182 власних молитовних будинків, 25 будуються. Хоча Волинь займає друге після Рівненщини місце за кількістю віруючих ХВЄ, місіонери активно працюють в населених пунктах, де немає протестантських церков. Крім того вже стало традицією, особливо для молоді, виїжджати для допомоги місіонерам в інші області України, у тому числі і для будівництва. Зокрема, у Шостці (Сумська область) нещодавно всього за 44 дні було зведено та урочисто посвячено дім молитви. Працювали молоді будівельники з Волині під керівництвом пастора церкви с. Котів Сергія Баса.

Незважаючи на карантинні обмеження місцеві церкви знаходять можливості для духовної праці, справ милосердя, проведення богослужінь у нових форматах.

Про фінансовий стан звітував голова ревізійної комісії Петро Янюк.

Із сумом було оголошено, що за минулий рік відійшли у вічність деякі служителі братерства. Але натомість на служіння були обрані нові брати. Присутні звершили за них молитву благословення.

Юрій Вавринюк, vhve.com.ua

 Додати коментар

Пожертвувати