«Вибрання, відповідальність, вірність»
Засідання Департаменту місіонерського служіння УЦХВЄ

28.02.2020
0
529

26 лютого 2020 року у приміщенні Київського біблійного інституту відбулося засідання Департаменту місіонерського служіння УЦХВЄ, яке зібрало відповідальних за місіонерське служіння з Луганської, Київської, Полтавської, Чернівецької, Львівської, Тернопільської, Дніпропетровської, Херсонської, Чернігівської, Хмельницької, Черкаської, Сумської, Харківської, Житомирської, Волинської, Рівненської областей, а також з Криму. Вів засідання директор департаменту єпископ Микола Синюк.

У своєму вступному слові заступник старшого єпископа Анатолій Козачок зазначив: «Ісус прийшов на цю землю саме через любов: «полюбив цей світ…» Мотив — не кількість спасенних (тоді Він навряд чи прийшов би), а любов. І наше служіння, і наше життя має будуватися на основі цього. Вертикаль — любов до Бога, горизонталь — любов до людей. І якщо їх скласти, то вийде хрест. А іншого доказу любові, ніж хрест, не існує. Хай Бог благословить, щоб ми мали правильні мотиви у власному служінні!»

Місіонери ділилися власним досвідом, успіхами, проблемами, обговорювали ідеї та пропозиції. Кожен учасник виступив із коротким звітом про служіння у відповідному регіоні.

Засідання відвідав і старший єпископ Михайло Паночко. У своїй проповіді він звернув увагу на три важливі риси служителя: вибрання, відповідальність, вірність. «Хай, ці три «В» вам запам’ятаються, — сказав єпископ. — Поздоровляю, що ви вибрані Богом! Але відповідальність ми маємо взяти самі, враховуючи, що Він зробив для нас. Яку маємо силу — розвиваймо. Будь вірним у куточку, де ти є! Виростеш там, Бог поведе тебе далі. Хай Бог благословить і дасть вам успіх. У нас є потужні джерела, до яких ми не завжди приходимо. Давайте будемо ближче то тих джерел. Біблія, Святий Дух і молитва — зроблять нас сильними і впливовими місіонерами для Царства Божого!»

Єпископ Володимир Величко виклав семінар «Місія в області», у якому поділився досвідом служіння на Волині. Зокрема він говорив про організацію місіонерських шкіл, налагодження співпраці з пасторами, які вели б душеопіку молодих благовісників, необхідність навчання в церквах тощо. «Якось ми дали студентам завдання написати причини, чому, на їхню думку, церкви так мало працюють в напрямку благовістя й місіонерства, — сказав він. — Мене вразило, що майже всі вказали наступне: «У нас в церкві ніхто ніколи про це не проповідує»! Вчення формує світогляд людей. Якщо ніхто не проповідує, то де воно візьметься?»

Директори місій Микола Синюк та Ростислав Боришкевич надали інформацію про служіння «Голосу надії» та «Доброго Самарянина».

Решту часу місіонери планували роботу на рік, зокрема проведення мотивуючих конференцій в областях та регулярні зустрічі департаменту. Одним із важливих питань для обговорення стала участь української делегації в Міжнародній місіонерській конференції, яка пройде в липні у м. Бельц (Молдова).

Підсумовуючи зустріч, Микола Синюк зазначив: «Хай у наших серцях залишиться вислів апостола Павла: «Я — боржник» (Рим.1:14). Це дуже місіонерське гасло! У той час, як апостоли опікувалися євреями, Бог підняв Павла, який за 15 років «оббіг» усі країни Середземномор’я! Ми живемо в час, коли поширений інший вислів: «Відчепіться від мене, я нікому нічого не винен!» Але у серці християнина має бути відчуття «я — боржник»: мені дав Господь і я мушу віддати іншим. Пропагуймо цю ідею в наших церквах».

Засідання департаменту також відвідав пастор, місіонер Петро Радчук зі штату Вашингтон (США). Він виголосив заключну проповідь, у якій благословив служителів та закликав їх щиро і ревно продовжувати свою справу. «У нас також є місіонерський комітет, який об’єднує десь 30 церков штату, — сказав він. — І є досить непогані результати служіння, зокрема у Мексиці та Африці. Хочу сказати: проповідуючи Євангеліє в Європі, куди Бог зараз відкриває двері українським місіонерам, не забуваймо також і країн третього світу. Небагато є людей, бажаючих туди їхати, а потреба — дуже велика!»

 

 

 



Додати коментар

Пожертвувати