Маловідомі факти про Різдво

30.12.2017
0
1223

Безумовно, Різдво найбільше святкується. Воно має багато символів і багато декорацій. Будинки, вулиці й міські площі прикрашаються вогниками, ялинками й різними персонажами, як от Йосип, Марія, мудреці й пастухи. Скрізь звучать різдвяні мелодії. Скрізь відчувається святковий настрій. Але найбільше цього свята чекають, звісно ж, діти, щоб відкрити свої подарунки, які під ялинку їм поклали батьки.
Зі святом Різдва пов’язано багато хороших традицій. Деякі з них відомі, деякі — не дуже. Тому, провівши власне дослідження, я хочу представити вашій увазі декілька цікавих фактів про Різдво, які мало хто знає.

1. Англійське слово Christmas поєднує у собі  два: Christ, що значить Месія, і mass, що значить євхаристія чи вечеря Господня.

2. Майже в усьому світі Різдво святкують 25 грудня, тільки деякі країни, які перебувають під православним впливом, відзначають Різдво за так званим старим стилем — 7 січня. А це тому, що православна церква використовує давно застарілий Юліанський календар, введений римським імператором Юлієм Цезарем із 1 січня 45 року до н.е. Європа відмовилася від Юліанського календаря через його погрішності (його рік довший на 11 хвилин і 14 секунд за астрономічний сонячний, через що різниця між цими календарями в 20 столітті досягла 13 днів), і в 1582 році перейшла на більш точний, так званий Григоріанський календар (названий на ім’я Папи Римського Григорія XIII, що його запровадив). В Україні можна спостерігати за таким парадоксом: люди святкують Різдво  за застарілим Юліанським календарем, а Новий рік  — за сучасним. А парадокс у тому, що Новий рік (день, коли Ісусу дали ім’я) святкується раніше, ніж Різдво (народження Ісуса Христа).

3. Недавно Верховна Рада України прийняла рішення зробити 25 грудня вихідним днем. Це величезний крок до  того, щоб відновити історичну справедливість і, зрештою, святкувати Різдво разом із Європою та Америкою.

4. Дата святкування Різдва — 25 грудня — обрана не випадково. Отці церкви вважали, що Христос, згідно з пророцтвами, народився під час зимового сонцестояння, у найкоротший світловий день на землі. Святий Августин пише, що народження Христа символізує сходження сонця, описане в Книзі Малахії, 4:2.

5. Найпопулярніша у світі (!) різдвяна мелодія «Щедрик» (Carol of the Bells), написана в 1901 році українським учителем музики Миколою Леонтовичем.

6. Традиція дарувати дітям подарунки на Різдво виникла завдяки біблійній оповіді про мудреців зі сходу, які принесли дари народженому Ісусу.

7. У Біблії ніде не написано, що мудреців було троє.

8. У деяких європейських країнах, таких як Греція, Італія, Іспанія й Німеччина, подарунки на Різдво отримують не лише діти… Державою гарантовано всім працюючим різдвяний бонус, що дорівнює місячній зарплаті! 

9. Традиція ставити й прикрашати ялинку на Різдво виникла в Німеччині під час протестантської реформації. За деякими джерелами, саме Мартін Лютер першим поставив у своєму домі це дерево, прикрасивши його фруктами й свічками.

10. Сучасний червоний костюм Санти Клауса був придуманий у тридцятих роках минулого століття компанією Coca-Cola.

11. Санта Клаус названий на честь проповідника 4-го століття Святого Миколая. Народившись у багатій сім’ї, Миколай після покаяння роздав усе своє майно бідним і став проповідником Євангелії.

12. Дід Мороз і Снігурочка — це суто радянські персонажі, які не мають нічого спільного з Різдвом. Вони були вигадані під час правління Сталіна, коли радянська влада заборонила святкувати Різдво й запропонувала людям нове грандіозне свято — Новий рік.

13. Після революції 1917 року Різдво в Радянському Союзі було під повною забороною. Це був робочий день. Для того, щоб відсвяткувати Різдво, євангельські християни проводили служіння о 6-й годині ранку, щоб встигнути сходити в церкву ще до роботи. У деяких протестантських церквах західної України ця традиція збереглася й донині.

14. І дотепер в багатьох мусульманських, буддійських і комуністичних країнах Різдво — під повною забороною.

15. Незважаючи на всі заборони, Різдво найбільше святкується та є найбільш масштабним і декорованим святом у світі! І як би не старалися сучасні демократи зробити нову версію Різдва, замінивши слово Christmas на Holiday (свято), нічого в них не вийде!

Роман Савочка, romansavochka.com



Додати коментар

Пожертвувати